eea ethereum

Dnes vám prinášame dve horúce správy v jednom článku. Obyvatelia Južnej Kórei sa ostro postavili proti plánovaným reguláciám a Enterprise Ethereum Alliance má nového výkonného riaditeľa.

V utorok, 16 januára ráno dosiahla petícia proti regulácii kryptomien organizovaná v Južnej Kórei 200-tisíc podpisov. Tento počet bol potrebný na to, aby bola vláda nútená na problematiku reagovať.

Vláda má 30 dní na reakciu

Internetová petícia vyzýva vládu, aby prehodnotila svoj postoj k regulácii kryptomien. Akcia, ktorá začala 28. decembra minulého roka do včerajšieho dňa zaznamenala presne 212 700 podpisov. Keďže podľa juhokórejských zákonov je minimálny počet podpisov pod petíciu 200-tisic a táto požiadavka bola splnená, úrad vlády je povinný zaujať k nej svoje stanovisko do 30 dní odo dňa obdržania.

Na strane petície stojí aj Bithumb

Petícia žiada vládu, aby sa zriekla navrhovaných regulačných predpisov, ktoré by mohli značne poškodiť rozbehnutý trh s kryptomenami v krajine. Naopak však súhlasí s niektorými návrhmi ako napríklad zrušením anonymných obchodných účtov. Na rovnakú stranu sa postavila aj najväčšia zmenáreň v Južnej Kórei, Bithumb, ktorá taktiež apeluje na zavedenie korektného súboru opatrení.

Nespokojnosť ľudí obchodujúcich s kryptomenami sa spustila po tom, ako predstavitelia vlády Južnej Kórei začali zvažovať zákaz anonymných obchodných účtov, ktoré by povoľovali neoprávneným investorom a cudzincom investovať do Bitcoinu a iných kryptomien na kórejskom trhu.

Mladí sú nespokojní s ekonomickou situáciou

Investovanie do digitálnych mien sa stalo obzvlášť populárnym medzi juhokórejskou mládežou, keďže ekonomická situácia v krajine je pre mladú populáciu mimoriadne ťažká. Podľa spoločnosti Quartz, nezamestnanosť mladých ľudí dosiahla vo februári 2017 doposiaľ najvyššiu mieru a to až 12,5%. V porovnaní s priemernou nezamestnanosťou celej populácie v krajine, ktorá je len 4,2% ide o značný rozdiel.

Počkajme si teda na oficiálne stanovisko, ako sa úrady postavia k tejto problematike. Verím, že zvíťazí zdravý rozum, demokracia a podpora ekonomiky, čo môže byť výborným signálom pre ďalší rozvoj Bitcoinu a ostatných kryptomien.

Spoločnosť Ethereum Alliance má prvého výkonného riaditeľa

Podľa tlačovej správy zverejnenej dnes, spoločnosť Ethereum Alliance (EHP) vymenovala Rona Resnicka, bývalého prezidenta a predsedu organizácie Airfuel Alliance za svojho prvého výkonného riaditeľa.

Resnick v minulosti vykonával pozíciu prezidenta a predsedu fóra WiMAX Forum, kde spolupracoval so spoločnosťou Intel Broadband Wireless Business na uvedení jedného z prvých 4G širokopásmových modemov.

Predseda predstavenstva EHP, Julio Faura dnes v tlačovej správe uviedol:

“Bezdrôtové širokopásmové pripojenie 4G zmenilo svet. Veríme, že technológia Blockchain bude mať na našu spoločnosť podobný vplyv. Ronovou úlohou ako prvého výkonného riaditeľa bude budovať našu organizáciu, spolupracovať s jej členmi a podporovať ďalší technologický vývoj.”

Spoločnosť Ethereum Alliance vznikla vo februári 2017 s cieľom priniesť súkromie, škálovateľnosť a bezpečnosť vývoja Etheru a celého Ethereum Blockchainu. Resnick, ktorý bude moderovať event Asociácie inžinierov elektrotechniky konajúci sa 23. júla 2018 na Svetovom ekonomickom fóre v Švajčiarskom Davose, povedal:

“Mojím cieľom je podnietiť ďalší rozvoj technológií založených na platforme Ethereum a projektov s otvoreným zdrojovým kódom, aby sme rozvinuli a posunuli Ethereum bližšie k podnikateľskej sfére.”

Od februára sa aliancia rozrástla na 200 členov a jej účastníkmi sú napríklad JPMorgan,  Santander, Mastercard, Intel ci Microsoft.

Podeľte sa o svoj názor a skúsenosti na našom fóre.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance