Veľké kryptomenové podvody
Veľké kryptomenové podvody. Zdroj: shutterstock.com/Bits And Splits, Bitconnect konferencia.

Po DDoS útoku a nariadeniach o prerušení činnosti oznámil BitConnect uzatvorenie svojej pôžičkovej platformy. Podľa posledných aktualizácií na oficiálnej stránke BitConnect zatiaľ neruší zmenáreň ani ICO.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý napísal Michael Csepcsar.

Dňa 16.1.2018 oznámila kryptozmenáreň BitConnect zrušenie operácií na svojich stránkach.

Na oficiálnej stránke BitConnectu sa taktiež na chvíľu objavilo oznámenie, ktoré bolo následne stiahnuté, pričom pri pokuse pripojiť sa na stránku vyskočil error.

Táto poznámka o uzavretí prišla asi týždeň po tom, čo úradníci v Texas State Securities Board nariadili BitConnectu koniec činnosti, nakoľko sa isté registrácie nezhodovali s nariadeniami štátu. Podobné nariadenie malo pravdepodobne prísť aj zo Severnej Karolíny.

Ponzi schéme Bitconnect došla šťáva

Posledný týždeň bol pre BitConnect náročný. Zmenáreň 15. januára oznámila, že „kvôli technickým dôvodom“ sa ruší ich ICO, ktoré sa malo konať 16.1.2018.

Vyššie spomenuté problémy sa ťahajú od 13. januára, kedy bola stránka pod DDoS útokom, ktorý bránil prebiehajúcim transakciám a operáciám.

Nakoniec sa podľa posledných informácií zdá, že došlo k určitej dohode a ICO bude umožnené pre nerezidentov Spojených štátov po dobu nasledujúcich desať dní.

BitConnect zároveň oznámil, že pripravuje novú zmenáreň, ktorá bude podporovať niekoľko rôznych kryptomien a že ju spustí čo najskôr.

Ako to celé nakoniec dopadne asi najskôr len uvidíme.

Kto na Bitconnect zarobil?

Vo svojom včerajšom videu na YouTube sa CryptoNick bavil o zastavení BitConnectu. Ako sám vo videu hovorí – „finančne som sa osamostatnil“. Svoje videá o BitConnecte uz YT vymazal. Nalákal ľudí vidinou veľkého profitu – peniaze od ľudí tak dostal pomocou „ponzi“ taktiky. Za získavanie nových ľudí dostával peniaze a niektoré odhady hovoria, že si mohol zarobiť až niekoľko miliónov dolárov.

Originál správy zo 16.1.2018

Originál správy zo 17.1.2018

bittconnect-zprava-ukonceni-2

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.