Zdá sa, že včerajší voľný pád už máme za sebou. Krypto-trh opäť vykazuje známky života a väčšina coinov stúpa. Bitcoin nakoniec našiel dno v okolí 9000$, kde ho podržal silný support. Prerazili sme však podpornú líniu na 12 000$ a nebude jednoduché, opäť sa nad ňu dostať.

CZ verziu nájdete na kryptomagazin.cz

Eufória ťahá trh smerom hore

Čo sa týka ostatných kryptomien, celková trhová kapitalizácia za posledné dva týždne klesla o takmer 400 miliárd dolárov. Dnes sa však časť zdrojov naliala späť.

Slušné zisky zaznamenal hlavne Ripple (+45%), NEO (+32%), NEM (+30%) a Stellar (+39%). Za zmienku stojí aj TRON, ktorý včera klesol na necelé štyri centy. Dnes sa už obchoduje za takmer desať centov.

Kryptomeny ako Stratis a Waves sa dostávajú na pôvodné hodnoty pred korekciou. QTUM však zatiaľ nezopakovalo rallye z minulého týždňa a momentálne sa drží v okolí 40$. To je poriadny prepad oproti historickému maximu – 100$.

Na trhu očividne prevláda eufória. Médiá síce s radosťou predpovedali koniec Bitcoinu a všetkých kryptomien, trh sa však spamätáva. Dajme si ale pozor na emócie. FOMO efekt je veľmi nebezpečná vec. Ešte stále totiž hrozí ďalšia korekcia a nové hľadanie dna.

trap, [Minútovka] Pozor na eufóriu a bull-trap!

Bull-trap?

Trh viac-menej kopíruje pohyby Bitcoinu. Teraz stúpa, takže všetko letí hore. V noci sme už však raz narazili na strop. Na burze GDAX je v okolí 12 000$ obrovský paywall. Ostatné zmenárne sú na tom podobne.

gdax depth chart BTC USD paywall

Bitcoin posledný mesiac chránil silný support na 11 500$. Teraz sa však nachádzame pod ním a zmenil sa na rezistenciu. Trh je dozaista vyčerpaný a veľkí hráči chcú nakúpiť za súčasné ceny, než sa vydáme do stratosféry.

Vôbec by som sa nedivil, ak by sa krátkodobý trend otočil a znova by sme otestovali deväť tisíc dolárov. Pamätajme aj na čierny deň – 24.1. V minulosti bol tento dátum poznamenaný ukážkovými krachmi.

Zbytočne teda priveľa neriskujte. Nechceme samozrejme maľovať čerta na stenu, no ďalší prepad je viac než možný. Pri obchodovaní nezabúdajte na stoploss. Ak dlhodobo HODLujete, súčasné výkyvy vám môžu byť ukradnuté. Ibaže by ste ešte chceli niečo dokúpiť. V tom prípade striehnite na vhodný okamih.

Sledujte nás na facebooku, prípadne sa prihláste na odber notifikácií z našej stránky (použite zvonček v ľavom dolnom rohu), nech vám nič neujde. Situáciu sledujeme a o všetkom vás budeme informovať.

4
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jღhnny JღuTomášSamuel SlavkovskýMartin Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Martin
Guest
Martin

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako sa stanovuje hodnota rezistencie a supportu. Za odpoveď vopred ďakujem.

Tomáš
Guest
Tomáš

suepr clanok,ani som nevedel o tom dni v januari…vedel som ze celkovo zaciatok januara je zly

Jღhnny Jღu
Guest
Jღhnny Jღu

„Ak dlhodobo HODLujete, súčasné výkyvy vám môžu byť ukradnuté.“
tak určite, ešte jeden taký výkyv aje doHODLované 😉