Peter Brandt: „Bitcoin je na nič bez nadmernej spotreby energie!
Peter Brandt: „Bitcoin je na nič bez nadmernej spotreby energie!" Zdroj, :shutterstock.com/Overearth

Obchodný veterán Peter Brandt sa vyjadril na tému spotreby energie Bitcoinu, ktorý je od samého začiatku terčom útoku zo strany klimatických aktivistov a environmentalistov.

Veterán Peter Brandt opisuje Bitcoin

Generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Michael Saylor na Twitteri napísal, že „Bitcoin je digitálna komodita, pretože nemá emitenta a je zabezpečený energiou.“

Obchodný veterán na správu reagoval a Saylorovi povedal toto:

BTC je zabezpečený energiou, áno, ale bez nadmernej spotreby energie je v podstate nepoužiteľný. Je to mýtus, že Bitcoin je niečo iné ako čistá spotreba energie.“

V následnom tweete veterán priznal, že vlastní Bitcoin a verí tomu, že hlavná kryptomena sa vráti do býčieho trendu.

Brandt sa už dlhšie dobu otvorene vyjadruje o Bitcoine a posledný raz predpovedal, že BTC sa môže spustiť na cenovú úroveň 12 700 USD.

Momentálne sme však svedkami toho, že BTC v uplynulom týždni ukázal silu po tom, ako sa opäť vyšplhal nad 20 000 USD. V čase pásania tohto článku sa otec kryptomien na burzách obchoduje na úrovni 23 200 USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Udalosť týždňa: Európska centrálna banka zvýšila úrokové sadzby!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Otec kryptomien je častým terčom kritiky

Bitcoin je veľmi často ostro kritizovaný zo strany klimatických aktivistov a ochrancov životného prostredia za množstvo spotrebovanej energie, ktoré jeho sieť potrebuje na prevádzku.

Podľa posledných údajov z Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index bola odhadovaná ročná spotreba energie Bitcoinu približne 93 TWh.

Toto číslo stavia spotrebu energie Bitcoinu na úroveň napríklad Južnej Afriky, Argentíny či Nórska.

Čítaj ďalej: Riaditeľ Binance CZ: „Neplánujeme ponúkať obchodovanie s akciami, my budujeme na koncepte webu 3.0!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance