Riaditeľ Binance CZ: „Neplánujeme ponúkať obchodovanie s akciami, my budujeme na koncepte Web 3.0!
Riaditeľ Binance CZ: „Neplánujeme ponúkať obchodovanie s akciami, my budujeme na koncepte Web 3.0!" Zdroj: shutterstock.com/ymcgraphic

Changpeng Zhao, zakladateľ najväčšej kryptomenovej burzy na svete, vyhlásil, že bez ohľadu na to, koľko nových používateľov by mohla burza prilákať, Binance nemá záujem ponúknuť používateľom možnosť obchodovať s akciami.

V najnovšom podcaste Zhao sa vyjadril, že kryptomenové burzy ponúkajúce túto funkciu nie sú ani správne, ani nesprávne. Zdôraznil však, že obchodovanie s akciami nie je v súlade s filozofiou ich spoločnosti.

Binance sa drží pôvodnej myšlienky

Keďže niektoré kryptomenové firmy prežívajú ťažké časy pre súčasný klesajúci trend, niektoré sa zamerali na pridávanie nových funkcií. Napríklad burza FTX začala ponúkať klientom možnosť obchodovať s akciami na účtoch financovaných stablecoinmi.

Niektoré burzy chcú obchodovať s akciami. Binance však nemá v pláne obchodovať s nimi. Sme spoločnosť, ktorá sa výhradne sústredí na koncept webu 3.0. My sa nevraciame sa späť, my napredujeme,“ dodáva Zhao.

Nedávno sa ukázalo, že obchodovanie s akciami sa ukázalo ako lukratívny trh pre mnohé retailové investičné platformy, ako napríklad Robinhood. Firma prednedávnom zažila ošiaľ vďaka tzv. „meme stockom.“

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin je údajne pod kontrolou týchto 5 veľrýb. Je to naozaj tak?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Generálny riaditeľ priznal, že Binance má vyhliadnutých niekoľko spoločností ako potenciálne ciele akvizície, ktoré nezvládli medvedí trh. Žiadna z nich však nemá nič spoločné s akciami. CZ tiež naznačil, že potenciálne transakcie by boli jednoduchšie, ako komplikovaná úverová štruktúra.

Binance je v súčasnosti najväčšia kryptomenová burza na svete a Changpeng Zhao je najbohatšou verejne známou osobou vo svete kryptomien. O tom, ako sa Binance stala najúspešnejšou kryptomenovou burzou si môžete prečítať v našom článku nižšie.

Čítaj ďalej: Ako sa Binance stala najúspešnejšou kryptoburzou na svete?