Zlato a Bitcoin
Zlato a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/AlyoshinE/peterschreiber.media

Kryptomeny na čele s Bitcoinom sa naďalej nachádzajú v dlhodobej fáze korekcie, čomu výrazne dopomohli negatívne udalosti z roku 2022. Na základe týchto faktorov klesla dôvera investorov na minimum. Na túto situáciu sa však dá hľadieť z dvoch strán. Môžeme byť svedkami veľkej investičnej príležitosti, alebo historického pádu kryptomien až na samotné dno. Oplatí sa tak aktuálne investovať do digitálnych mien, alebo je lepšie uprednostniť zlato?

Svoje si o tom myslí populárny miliardár Mark Cuban, ktorého slová zverejnil denník CNBC. Cuban verejne vysmial investorov, ktorí v súčasnej situácii nakupujú zlato. On sa orientuje na úplne opačný smer, ktorým je nákup BTC.

Kryptomeny, alebo zlato?

Mark Cuban patrí k dlhodobým a najpopulárnejším fanúšikom kryptomien. V roku 2023 by bol rád, keby cena Bitcoinu klesne ešte viac. Dôvod je logický. Chce zvýšiť svoje nákupy vlajkovej kryptomeny. Bitcoin do dnešného dňa stratil viac ako 75 % zo svojej hodnoty a nedokázal naplniť svoj potenciál, ako ochrana voči inflácii. V ťažkých ekonomických časoch sa totiž počítalo s tým, že sa budú investori orientovať práve na nákup kryptomien, ktoré uprednostnia pred zlatom. Realita však ukázala, že sa deje presný opak. Cuban považuje investorov do zlata za hlupákov.

Ak by išlo všetko do čerta a vy by ste mali zlatú tehličku, viete, čo by sa stalo? Niekto by vás zmlátil alebo zabil a zobral by vám zlatú tehličku,“ uviedol Cuban.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Miliardár však dodal, že obe aktíva sú s určitosťou uchovávateľmi hodnôt, je tu však zásadný rozdiel. Zlato má totiž svoju neodmysliteľnú históriu zatiaľ čo Bitcoin je naďalej považovaný za niečo nepoznané a nové. Kryptomeny totiž zatiaľ nemajú žiadny podklad, čoho dôsledkom sú nepredvídateľné cenové výkyvy.

Aktuálne existujú dva tábory, ktorých názory na budúcnosť kryptomien sa značne odlišujú. Niektorí analytici tvrdia, že nás čaká masívny nárast cien a druhá časť očakáva výrazný prepad. Kryptomeny tak musia v roku 2023 zdolať viacero aspektov, inak neuspejú.

Prečítaj si tiež: Ktorá kryptomena v roku 2023 urobí najväčšie zhodnotenie? Anketa