Cena Bitcoinu nemá žiadny význam – Tvrdí ruský ekonóm Ginko

BITmarkets BITmarkets

Vladislav Ginko je známou postavou pre kryptokomunitu. Jeho sláva narástla vo chvíli, keď prišiel s tvrdením, že ruská vláda nakupuje Bitcoin. Teraz tvrdí, že národné meny by mali ukazovať svoju hodnotu v BTC.

Bitcoin > sankcie

Ginko sa predstavil kryptokomunite ako ruský ekonóm, ktorý má prehľad o tamojšom finančníctve. Ginko prišiel s veľmi silným oznámením. Podľa jeho mienky ruská vláda vo veľkom nakupuje Bitcoin a to primárne z toho dôvodu, aby mohla obísť rozsiahle sankcie, ktoré boli na Rusko uvalené za konflikt s Ukrajinou.

Novinky o regulácii – SEC vydáva návod pre kryptomeny. Urobí sa jasno v tom, čo sú cenné papiere.

Podľa Ginka nakupujú Bitcoin ruskí oligarchovia. To je dlhodobo taktika Ruskej federácie. Oligarchické štátne zriadenie má totiž zásadnú výhodu. Na papieri sú oligarchovia nezávislí a bohatí ľudia. Fakticky ich bohatstvo však plynie len z pridelenej moci od štátu, prípadne Putina.

V tom vidí Ginko veľkú zbraň, pretože ruská vláda vždy môže povedať, že BTC nakupovali iba nejakí Rusi, hoci môže ísť o rozsiahly štátny zásah. Informácie o tom, či Rusi naozaj nakupujú vo veľkom kryptomeny, sa však nikdy nepodarilo overiť. Ginko teraz prichádza s ďalším názorom na kryptomeny.

Bitcoin nemá byť hodnotený pomocou dolára

Podľa Ginka je totiž Bitcoin podstatne lepšia mena než sú dnešné národné meny. Preto sa prikláňa na stranu hyperbitcoinizácie. Podľa jeho mienky je prevod na fiat meny pre BTC škodlivý, pretože BTC samo o sebe je tou najlepšou možnou menou. Preto by sa mala metrika všetkých statkov na svete zmeniť. Všetko by sa malo merať v cene BTC.

A tu sa dostávame k teórii hyperbitcoinizácie. Podľa tohto prístupu by sa mal BTC stať svetovou rezervnou menou, podľa ktorej sa bude hodnotiť cena všetkého ostatného. Fakticky by sa tak BTC nemal vzťahovať prirodzene k doláru, ale naopak cena dolára, eura či libry by sa mali týkať BTC. Tak bude možné zistiť ich pravú hodnotu, pretože sa budú vzťahovať k nezávislému systému.

Keď pracujete pre diktátora

Ginko je známy svojimi radikálnymi vyjadreniami. Osobne by som bol k jeho slovám obozretný. Priestor kryptomien je plný ľudí, ktorí sa snažia vybudovať imidž rebelov a bojovníkov proti systému. Ginko však nie je rebel a prednáša na prezidentskej akadémii v Rusku, ktorá má priamy vzťah k Putinovi.

Novinky z Číny – Čínsky regulátor vydal zoznam oficiálnych blockchain spoločností. Je ich 197.

Fakticky to znamená, že jeho práca a jeho život do veľkej miery závisia od lokálneho diktátora. To je veľká červená vlajka, pretože nikto nemôže overiť, či nejde o ďalšiu formu ruskej propagandy. Ginko je nedôveryhodná osoba a jeho vyjadrenia treba brať s veľkou rezervou. Evaluácia národných mien voči BTC musí logicky počkať až do doby, kým sa BTC cena stabilizuje. Zatiaľ by to bola veľmi málo vypovedajúca metrika.

Pokračovať v čítaní:

[Názor] BTC maximalizmus – Ideológia, ktorá nie je potrebná

Zdroj:
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil KracikA.