Tether nahrádza Bitcoin? na burzách začína dominovať a nemusí to byť dobré

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Všeobecne je uznávaný názor, že keď Bitcoin vo veľkom množstve opustí burzy, hodleri odložia mince do svojich cold storages. Realita je komplikovanejšia a odtok Bitcoinov v roku 2021 má oveľa viac spoločného s ďalším dôležitým digitálnym majetkom – stablecoinami.

Graf nižšie zobrazuje odhadovanú pomyselnú hodnotu Bitcoinu odchádzajúceho z peňaženiek na burze, sčítanú po mesiacoch. Skutočné číslo je však pravdepodobne väčšie.

Odliv BTC z búrz
Odliv BTC z búrz. Zdroj: Coindesk

Niet divu, že regulačné orgány venujú pozornosť týmto tokom. Posledné mesiace totižto tieto odtoky zaznamenávajú hodnoty 60 miliárd dolárov.

Veľká časť nárastu odlevov je spôsobená mimoriadnym vývojom ceny Bitcoinu v prvom štvrťroku. Bol to rekordný prvý kvartál v histórii.

Ktorú kryptomenu uprednostňujete pri výmene na burze?

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

View Results

Loading ... Loading ...

Minulý týždeň bol zaznamenaný ďalší rekord – jednodňová maximálna hodnota v odtokoch denominovaných v Bitcoinoch, pričom z burzových transakcií bolo za 24 hodín prevedených 1 365 BTC.

Čítajte tiež – Kvôli týmto nenápadným reakciám väčšina ľudí prerobí na kryptomenách

V čom Tether nahradil Bitcoin?

Jednou zo základných dynamík trhu za posledné tri roky bol nárast stablecoinov. Tether nahradil Bitcoin ako dominantnú kótovanú menu obchodovania s altcoinmi. To znamená, že keď chceme pomocou kryptomeny kúpiť inú kryptomenu na burze, je oveľa pravdepodobnejšie, že to urobíme v kurze voči USDT alebo USDC.

Objemy BTC vs. USDT
Objemy BTC vs. USDT. Zdroj: Coindesk

To, na čo sa tu pozeráme, je objem trhov ocenených v BTC, USDT a USDC pre štyri altcoiny – ETH, ADA, LINK, XLM, na troch burzách zahrnutých do indexu bitcoinových XBX a Binance. Toto je teda iba vzorka trhu, ale významná. TradeBlock vlastní a prevádzkuje CoinDesk a jeho index XBX sa čerpá z najlikvidnejších búrz, ktoré sú prístupné americkým investorom. Pre zvyšok sveta používa ako spoľahlivého zástupcu Binance.

Ako ukazuje graf, začiatkom roku 2020 došlo k obratu, keď už stablecoiny nahradili Bitcoin ako dominantnú menu pri výmene. Objem ponuky Bitcoinu je teraz na poklese o 12% v porovnaní s dvoma najväčšími stablecoinmi. A tak rastúci odtok Bitcoinov odráža tento trend rovnako ako čokoľvek iné. Keď sa objem pohybuje z trhov kótovaných v Bitcoinoch na trhy kótované v USDT, zostatky peňaženiek odrážajú tento pohyb. Ďalší dôsledok je ten, že čím viac ľudí bude BTC hodlovať tak tým menej ľudí bude ochotných predávať a radikálne sa tak znížia objemy transakcií.

Analýza BTC, SOL, FIL, EOS, LINK. Bitcoin pokračuje v korekcii – kde je support?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre