hacker

Určite ste zachytili náš článok o doposiaľ najväčšom hackerskom útoku na sektor DeFi. Zdá sa, že po pár hodinách zvratov a pátrania, sa hacker rozhodol zmeniť rétoriku a v kauze nastal zvrat. Hacker oznámil, že je pripravený vrátiť ukradnuté finančné prostriedky späť.

O tomto útoku sme vás informovali v dnešnom článku, ktorý si môžete prečítať tu: Najväčší útok hackerov v histórii DeFi – bolo ukradnutých viac ako 600 miliónov dolárov!

Etický hacker?

Hacker dnes požiadal predstaviteľov siete Poly Network o zabezpečenie multisig peňaženky, tí mu však neodpovedali. Po masívnom útoku na cross-chain protokol je totiž ochotný previesť naspäť všetky tokeny v hodnote 600 miliónov USD. Správa od hackera o jeho ochote vrátiť peniaze prišla približne o 4:00 prostredníctvom transakcie ETH.

Transakcia ETH a odkaz od hackera. Zdroj: Etherscan
Transakcia ETH a odkaz od hackera. Zdroj: Etherscan

„Nepodarilo sa mi kontaktovať sieť Poly. Potrebujem od vás zabezpečenú multisig peňaženku.“

Následne prišiel zvrat od samotnej siete Poly Network, keď na svojom Twitteri zverejnili správu, v ktorej uviedli tri samostatné adresy peňaženiek, ktoré boli určené pre hackera na zaslanie ukradnutých tokenov.

„Pripravujeme multisig adresu kontrolovanú známymi adresami Poly.“

Identita hackera

Projekt Cross Chain O3 Labs dnes naznačil možnú identitu osoby, ktorá je zodpovedná za masívny útok. Vraj by to mohol byť hacker so pseudonymom „White Hat Hacker“.

„Som už v podstate legendou. Večnou legendou, ktorá zachraňuje svet. Urobil som zásadné rozhodnutie, už žiadne DAO,“ uviedol hacker v ďalšej správe.

Prečítaj si tiež: HOT – Bitcoin je 3 dni od vytvorenia golden cross – rozhodujúci pohyb pri ceste na ATH?

Hacker splnil sľuby

Približne o 8:00 obdržala blockchain Polygon prvé vrátené prostriedky v hodnote viac ako 1 milión USD v tokenoch USDC. Potvrdenie od Polygonu prišlo rýchlo.

„Posúvate veci tým správnym smerom. Na Polygone sme práve obdržali viac ako 1 milión USDC. Chcete, aby sme prijímajúce adresy zašifrovali vaším verejným kľúčom BookKeeper?“

Podľa posledných údajov, ktoré získal novinár Colin Wu, hacker vrátil aj tokeny Shiba Inu a Fei v hodnote 2,65 milióna USD. Tieto správy však zatiaľ nie sú potvrdené.

Zdá sa teda, že sa nakoniec najväčší útok v dejinách DeFi udrží v tej správnej rovine. Toto však potvrdíme, až keď budú vrátené všetky prostriedky. Podľa správ od spoločnosti Messari sa od roku 2019 v dôsledku hackerských útokov stratilo na protokoloch DeFi viac ako 285 miliónov dolárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance