Bananas

Na scéne sa objavil nový DeFi projekt, ktorého základným mottom je umožniť používateľom tokenizovať akékoľvek aktívum v sieti ETH. Predstavíme si projekt Synthetic Bananas.

Projekt Synthetic Bananas

V jednoduchosti tohto projektu ide o to, že čím viac syntetických aktív sa vytvorí v sieti ETH, tým rýchlejšie sa projekt stane globálnou zúčtovacou vrstvou. Užívatelia tak majú možnosť tokenizovať ľubovoľné aktívum na blockchainoch Ethereum a Layer 2. Čo všetko sa dá tokenizovať? Protokol umožňuje vytvárať vlastné syntetické aktíva pre meny, tokeny z iných blockchainov, indexy a dokonca aj komodity z reálneho sveta ako napríklad banány.

„Na úplnom začiatku sme si vybrali banány, pretože predstavujú vtipné meme zo sveta opíc. Takže prečo sa trápiť používaním USDT alebo USDC, keď môžeme držať banány ako svoj stablecoin? No potom sme sa zamysleli nad tým, čo to vlastne znamená pre dnešný svet. Banány poskytovali ľuďom za posledné desaťročia stabilný zisk v porovnaní s USD a dokonca zohľadňovali infláciu, čo z nich robí atraktívny stablecoin zabezpečený proti inflácií.“

Spoločnosť Conjure

Za týmto projektom stojí firma s názvom Conjure. Za názorom tejto spoločnosti je fakt, že v prípade, ak sa ETH stane globálnou zúčtovacou vrstvou, následne musí umožniť používateľom získať expozíciu voči všetkým aktívam. A to globálne a bez povolení.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Ako to funguje?

Na vyrazenie syntetického aktíva máte možnosť po pripojení vašej peňaženky prejsť na rozhranie The Create Interface v aplikácií DApp. Následne si môžete zvoliť vami vybraný symbol pre vaše aktívum a dokonca aj poplatok, ktorý bude vyplatený pri každom razení aktíva.

Syntetické aktíva sa potom rozdeľujú do troch skupín – jedno aktívum, skupina aktív alebo index. Tieto typy dokážu sledovať hodnotu cieľového aktíva ako napríklad BTC alebo USD, poprípade spojiť cenu viacero aktív do jednej ceny.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance