hack

Stalo sa to, čo si zrejme málokto dokáže čo i len predstaviť. Odohral sa jeden z najväčších hackerských útokov v celej histórií existencie DeFi projektov. Hackeri sa zmocnili minimálne 600 miliónov dolárov. Podľa čínskej kybernetickej spoločnosti SlowMist bol tento útok dôkladne naplánovaný a organizovaný.

DeFi sa otriasa v základoch

Pri tomto útoku bol hackermi použitý tzv. exploit na cross-chain protokol Poly Network. Všetky podrobné informácie o útoku sa postupne zverejňovali na Twitteri. Podľa posledných správ boli ukradnuté aktíva z troch reťazcov, a to Binance, EthereumPolygon. Hackeri sa tak obohatili o 273 miliónov dolárov z ETH, 85 miliónov dolárov v USDC zo siete Polygon a 253 miliónov dolárov z Binance Smart Chainu.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – vstupujeme do rezistentnej zóny. Kde sa nachádza target?

Ako sa to mohlo stať?

Čínska kybernetická spoločnosť SlowMist hneď po informáciách o hackerskom útoku zverejnila dôležité aktualizácie, podľa ktorých sa im podarilo zachytiť mailovú adresu útočníka, IP adresu a odtlačok prstov. Tieto informácie však zverejnené neboli.

„V kombinácií s tokom finančných prostriedkov a viacerými informáciami o odtlačkoch prstov možno zistiť, že ide o dlhodobo plánovaný, organizovaný a dôkladne pripravený útok.“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš  široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžete znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Hackerov odkaz

Záznamy z transakcií odhalili aj jedno bonusové prekvapenie. Hacker po sebe zanechal tri bizarné odkazy. Podľa údajov z Etherscan hacker zvažuje vrátiť časť ukradnutých tokenov po tom, čo sa mu neporadilo niektoré tokeny presunúť.

„Bol by to miliardový hack, keby som presunul zvyšné shitcoiny! Zachránil som práve vaše projekty? Peniaze ma až tak nezaujímajú, teraz práve zvažujem, či niektoré tokeny vrátim alebo ich jednoducho nechám tak.“

Podpora okolia

Aj v týchto prípadoch sa ukáže dobrá stránka ľudí navzájom si pomôcť. Do pátracej akcie sa zapojilo viacero významnejších osobností zo sveta kryptomien. Generálny riaditeľ burzy OKEx Jay Hao uviedol, že jeho tím pracuje na sledovaní toku mincí a urobia všetko, čo je v ich silách pri pátraní po hackerovi. Generálny riaditeľ spoločnosti Tether Paolo Ardoino oznámil, že jeho spoločnosť práve zmrazila približne 33 miliónov USDT na jednej z postihnutých adries. Aktívnu pomoc priniesla aj burza Binance, ktorej zakladateľ Zhao uviedol, že pracujú na bezpečnostných opatreniach po útoku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance