Najväčšia súkromná švajčiarska investičná banka Vontobel zahájila 14. januára správu portfólia kryptomien (custody service). Služba sa zameriava na banky a správcov aktív.

Táto banka z Zürichu je údajne tretím najväčším poskytovateľom správy aktív vo Švajčiarsku. Celkom spravuje portfólio vo výške 110,3 miliardy CHF (112,2 miliardy dolárov). Tieto astronomické čísla vychádzajú z finančnej správy z roku 2017.

So zahájením novej custody služby nazvanej Digital Asset Vault súkromná banka proklamuje, že je prvou bankou na svete, ktorá priniesla riešenie v súlade s normami, ktoré regulátori vyžadujú.

Nový nástroj umožňuje bankám a správcom aktív ponúkať svojim klientom množstvo služieb súvisiacich s kryptomenami, vrátane nákupu digitálnych mien, prevodov a ich úschovy.

Aby bola banka schopná bezpečne uchovať digitálne aktíva, pripojila Hardware Security Module (HSM) a vlastnú bankovú infraštruktúru, ako zaznelo v jej prehlásení.

Vontobel bola už predtým krypto-friendly banka, ktorá pôsobila ako veriteľ, a umožnila krypto firmám požičiavať si na ich investície.

Záver

Toto je určite perfektná správa pre mnoho firiem a korporácií, ktoré zmienenej banke dôverujú a zatiaľ nemali možnosť investovať. Firmám ako Coinbase a krypto burzám jednoducho neveria. Nie je sa čomu diviť, keďže u nich nemajú žiadne záruky. Ďalší prvok v inštitucionálnej infraštruktúre je na svete.?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
cointelegraph.com