Obľúbenej slovenskej sieti obchodov hrozí konkurz. Topí sa v dlhoch

Novinky Spoločnosti Denim hrozí konkurz
Spoločnosti Denim hrozí konkurz. Zdroj: shutterstock.com/nok_happiness
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Obrovské finančné ťažkosti zmáhajú na Slovensku obľúbenú maloobchodnú sieť predajní módnych značiek. Spoločnosť sa ešte v období pandémie prepadla do straty, no už sa jej nepodarilo opäť postaviť na nohy. Má obrovské dlhy na daniach aj odvodoch a hrozí jej konkurz.

DENIM GROUP, ktorá je oficiálnym partnerom prémiových značiek v rámci Slovenskej a Českej republiky, má vážne finančné ťažkosti. Hrozí, že súd kvôli jej vysokým dlhom vyhlási konkurz a začne rozpredávať jej majetok.

Do skupiny DENIM GROUP patria tri maloobchodné koncepty, a to Denim, Cube a Mango. Predajne týchto značiek navštevujú Slováci už roky, nachádzajú sa v takmer všetkých väčších nákupných centrách na Slovensku. Na našom trhu ponúkajú známe prémiové módne značky ako Tommy Hilfiger, Tommy Jeans, G-Star RAW, Diesel a Levi’s. Webová stránka Denim uvádza, že „predaj značiek sa sústredí na slovenský a český trh, kde máme spolu 19 kamenných predajní a internetové obchody denim.sk a cubeshop.sk.”

Spoločnosť Denim retail má dlhy na daniach aj odvodoch

Podľa informácií z Finstatu sa spoločnosť Denim retail s. r. o. dostala v roku 2020 do hlbokej straty. Kým v roku 2019 dosahovala zisk vo výške 33 950 eur, v roku 2020 sa už topila v strate vyše 16-tisíc eur. Hoci výsledky jej hospodárenia z ďalších rokov nie sú známe, na základe dlhov, ktoré má v súčasnosti spoločnosť Denim retail voči štátu, sa môžeme domnievať, že zo strát sa jej už nepodarilo dostať naspäť na nohy.

Denim retail strata

Denim retail strata. Zdroj: finstat.sk

Denim dlhuje 4 799,60 eur Finančnej správe za daňové nedoplatky. Vyššie dlhy má však na odvodoch, v Sociálnej poisťovni vo výške 104 499,02 eur a vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni 30 099,05 eur. Ďalších 1 700 eur dlhuje spoločnosť štátu za rôzne správne konania, tie jej vyrubili Slovenská obchodná inšpekcia aj Inšpektorát práce.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Veriteľ požiadal súd, aby vyhlásil konkurz

Spoločnosť Denim nedlhuje len štátnym inštitúciám, ale aj súkromným veriteľom. Nitrianske obchodné centrum Mlyny požiadalo súd o vyhlásenie konkurzu na spoločnosť Denim retail. Uznesenie bolo vydané 7.11.2023 a spoločnosť má 20 dní na to, aby dokázala svoju platobnú schopnosť. V opačnom prípade súd vyhlási konkurz a začne rozpredávať majetok spoločnosti, aby vyplatil záväzky jej veriteľovi.

Spoločnosť Denim retail vznikla v roku 2015. Na slovenskom trhu odvtedy ponúkala luxusné módne značky a jej maloobchodné predajne sme mohli nájsť v každom väčšom meste. Vysoká inflácia spôsobila pokles dopytu práve po luxusných tovaroch a službách. Protipandemické opatrenia pripravili mnohé spoločnosti o zisky, pričom vysoký nárast cien energií im extrémne zvýšil náklady. To, či sa spoločnosti Denim podarí vyplatiť svoje záväzky, ukážu najbližšie dni. Ak nie, tak bude ďalšou z mnohých firiem, ktorých činnosť ukončili nepriaznivé ekonomické podmienky.

Prečítajte si aj: Veľké nákupne centrum skončilo v dražbe. Bankrot ohrozuje až dva obchodné domy na Slovensku

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.