Obľúbená slovenská banka odstaví všetky služby. Pripravte si hotovosť

Titulky Slovenská banka oznámila odstávku služieb
Slovenská banka oznámila odstávku služieb. Zdroj: shutterstock.com/Southworks/Zamrznuti tonovi
BITmarkets BITmarkets

Mimoriadne obľúbená slovenská banka plánuje v rámci pravidelnej údržby uskutočniť odstávku svojich platobných systémov. Zákazníci nebudú môcť platiť kartou a ani si nevyberú hotovosť z bankomatov. Ak ste klientom mBank, mali by ste si pre istotu pripraviť hotovosť.

Obľúbená banka Slovákov plánuje vypnúť svoje dôležité systémy. Klientom nebudú fungovať platby kartou, taktiež sa k svojim peniazom v čase odstávky nedostanú ani v bankomatoch. mBank vyzýva svojich klientov, aby si pre prípad potreby pripravili hotovosť.

„V snahe skvalitniť naše služby sa v nedeľu 24. 9. 2023 v čase od 2:00 do 9:40 uskutoční plánovaná odstávka našich systémov,” uvádza mBank na svojej webovej stránke.

Ak sa vyberiete v nedeľu ráno na benzínku, na kávu, či raňajky, môžete zostať nepríjemne zaskočení, keď vaša platobná karta nebude na termináli fungovať. Ak ste klientom mBank, mali by ste si pre istou pripraviť hotovosť, aby vás v čase odstávky nezaskočila nepríjemná situácia pri pokladni.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Banka vyzýva „pripravte si dostatočnú hotovosť”

Samotná mBank vyzýva klientov, aby sa vopred zásobili hotovosťou. „V čase od 2:10 do 8:30 NEBUDÚ dostupné platby kartou na termináloch v obchodoch ani výbery z bankomatov. Pripravte si prosím dostatočnú hotovosť,” uvádza ďalej mBank vo svojom ozname o plánovanej odstávke.

V čase od 2:30 v noci do 9:40 ráno nebudú dostupné viaceré bankové služby. Klienti mBank nebudú môcť v tom čase využívať internet banking a rovnako ani mobilnú aplikáciu. Nebudú môcť platiť kartou online, v prípade že platba vyžaduje potvrdenie v mobilnej aplikácií alebo prostredníctvom bezpečnostného systému 3D Secure.

Klientom v čase odstavenia služieb banka nebude zasielať SMS potvrdenia. Zároveň nebude k dispozícií ani telefonická mLinka, či bankový systém žiadostí o produkty.

mBank v závere upozornenia informuje klientov o tom, že ak by mali po ukončení odstávky, čiže v nedeľu 24.9. od 9:40 problémy s prihlásením do internet bankingu, mali by vo svojom zariadení vyčistiť vyrovnávaciu pamäť prehliadača. Tento krok môžete vykonať stlačením klávesy F5, prípadne kombináciou CTRL+F5, alebo voľbou vymazať cookies.

Prečítajte si aj: Bankový účet zadarmo. Vieme, ktoré banky ho na Slovensku ponúkajú a za akých podmienok

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: mBankTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.