Obľúbená automobilka potešila zákazníkov. Zlacňuje niektoré modely áut

  • Tesla zlacňuje niektoré modely elektromobilov na trhu v USA.
  • Automobilka znížila ceny vozidiel aj v Nemecku.
  • Tesla sa snaží konkurovať lacným vozidlám z Číny.
Novinky Tesla zlacňuje niektoré modely áut
Tesla zlacňuje niektoré modely áut. Zdroj: shutterstock.com/John New
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Americký výrobca elektrických áut Tesla v USA dočasne znižuje ceny niektorých svojich vozidiel Model Y necelý mesiac po tom, ako k obdobnému kroku pristúpil v Nemecku. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Tesla znížila ceny svojich vozidiel Model Y s pohonom zadných kolies a Model Y Long Range zhodne o 1000 amerických dolárov (928,33 eura) na 42 990 dolárov, resp. 47 990 dolárov, čo predstavuje zľavu 2,3 % a 2 % z predchádzajúcich cien.

Redukciu bude uplatňovať do 29. februára, pričom k 1. marcu sa ceny vrátia na pôvodnú úroveň. Ceny variantu Model Y Performance a ostatných modelov zostávajú nezmenené.

Tesla minulý mesiac znížila ceny svojich vozidiel Model Y v Nemecku po tom, ako väčšinu výroby v jej továrni neďaleko Berlína pozastavila pre nedostatok komponentov v dôsledku krízy v Červenom mori, kde útoky propalestínskych militantov na obchodné lode spôsobili narušenie prepravy.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Tesla sa musí popasovať s konkurenciou z Číny

V januári Tesla varovala aj pred výrazne nižším rastom predaja v tomto roku, keďže sa zameriava na rozbeh výroby novej generácie lacnejšieho elektromobilu s kódovým označením Redwood. Očakáva sa, že redukcia cien ešte viac stlačí nadol ziskové marže spoločnosti, ktoré už poškodila viac ako rok trvajúca cenová vojna s konkurentmi.

Najnovšie zníženie cien prichádza v čase, keď sa Tesla pripravuje na ochladenie dopytu a rastúcu konkurenciu na trhu lacných elektromobilov napríklad zo strany čínskej spoločnosti BYD, ktorá v poslednom štvrťroku 2023 predbehla Teslu ako najväčší výrobca elektrických áut na svete.

Ďalším znakom ochladzovania dopytu je rozhodnutie autopožičovne Hertz Global Holdings, ktorá v januári oznámila, že predáva približne 20 000 elektrických áut od rôznych výrobcov vrátane Tesly a nahradí ich vozidlami so spaľovacími motormi. Spoločnosť svoje rozhodnutie zdôvodnila vysokými nákladmi na opravy.

Prečítajte si aj: Automobilky majú obrovské problémy. Týka sa to rovnako Volkswagenu ako aj Tesly