Túto cenu dosiahne Bitcoin už do konca roku 2024

  • Kryptomenoví experti veria, že Bitcoin v tomto roku prekoná 77 000 dolárov
  • Len 5 % verí, že je vhodný čas na predaj Bitcoinu
  • Bitcoin vždy pred halvingom klesol o aspoň 30 %
Novinky Bitcoin má prekonať 77 000 dolárov
Bitcoin má prekonať 77 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/leksiv
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Experti platformy Finder predpovedajú, že Bitcoin do konca roka 2024 dosiahne cenovú hladinu nad 77 000 dolárov. Dokonca väčšina verí, že v súčasnosti je vhodný čas na nákup najväčšej kryptomeny na svete, uvádza News Bitcoin. Oplatí sa skutočne nakupovať aj napriek tomu, že Bitcoin rastie už od roku 2023?

Experti očakávajú rast na 77 000 dolárov

Finder je nezávislá platforma a poskytovateľ informačných služieb. Analyzuje odborné predpovede každý štvrťrok. Posledný prieskum sa uskutočnil v januári 2024, v ktorom 40 špecialistov na kryptomenový trh zdieľalo svoje myšlienky, kam sa uberie Bitcoin do roku až 2030.

Výsledkom prieskumu je priemerná suma 77 423 dolárov, pričom niektorí verili v 6-ciferné hodnoty. Pre rok 2025 predpovedajú experti až 122 688 dolárov a do roku 2030 až 366 935 dolárov. Jasne vidieť pozitívny sentiment a v podstate každý verí, že Bitcoin bude stúpať na cene. Názory sa líšia iba v tempe rastu.

Nadpolovičná väčšina, 57,5 %, si myslí, že Bitcoin je vhodné nakupovať aj za súčasné ceny, zatiaľ čo 37,5 % uprednostňuje držanie. Len 5 % si myslí, že je čas Bitcoin predávať.

97%

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance.

Najlepšej a najlacnejšej burze na svete.

Sponzorovaný obsah

Hrozí korekcia?

Ak by Bitcoin smeroval na 77 000 dolárov, musel by zaznamenať zhodnotenie o ďalších 60 %. V skutočnosti ale od novembra 2022 nevytvoril korekciu vyššiu ako 20 %. Od začiatku roka 2023 klesol iba 4-krát a vždy to bolo približne o 20 %, čo je na pomery kryptomien iba plytká korekcia.

Bitcoin má dosiahnuť 77 000 dolárov

Bitcoin má dosiahnuť 77 000 dolárov. Zdroj: TradingView

Výnimkou nebola ani posledná korekcia z januára 2024. To znamená, že riziko hlbšej korekcie narastá. Na trhu prevláda chamtivosť a halving sa blíži. Zaujímavosťou je, že vždy v minulosti Bitcoin zaznamenal tesne pred halvingom korekciu aspoň 30 %. Preto je dosť pravdepodobné, že podobný pád uvidíme aj teraz.

Akú cenu dosiahne Bitcoin do konca roka 2024?

Loading ... Loading ...

Hlavný benefit, z ktorého Bitcoin ťaží, je obmedzená ponuka. To ale nie je všetko. Bez dopytu by obmedzená ponuka neznamenala nič, ten ale z roka na rok rastie. Pri rastúcom dopyte a obmedzenej ponuke je takmer nemožné, aby z dlhodobého hľadiska aktívum klesalo na hodnote.

Prieskum od platformy Finder síce poukazuje na istý možný scenár, no nič nezaručuje. Predpovedanie pohybu ceny je z dlhodobého hľadiska nemožné a hovoríme len o špekulácii. Napriek tomu pozitívny sentiment na trhu by vám mohol napovedať, ako sa investori v súčasnosti stavajú ku kryptomenovému trhu.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoinoví miliardári masívne hromadia najväčšiu kryptomenu na svete

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.