Fibonacci Extension – Viete, kedy vystúpiť z trhu?

Kvakomat PC bannerBitmarkets

S Fibonaccim pokračujeme aj naďalej. Dnes sa pozrieme podrobnejšie na indikátor zvaný „Fibonacci Extension”. Ešte ste o ňom nepočuli? To vôbec nevadí, pretože tento článok vám vysvetlí úplné základy na obchodovanie tohto indikátora.

Čo je Fibonacci Extension?

Opäť tu máme indikátor, ktorý je založený na Fibonacciho postupnosti a pomeroch a funguje výborne najmä vďaka trhovej psychológii. Fibonacci Extension však slúži na určenie, kedy z trhu vystúpiť. Dalo by sa povedať, že ide sčasti aj o „opak” Fibonacciho retracementu (berte to však s veľkým odstupom), pretože ten nám väčšinou ukazuje, kedy máme do trhu vstúpiť. Je však nutné podotknúť, že spolu fungujú tieto dva indikátory naozaj veľmi presvedčivo.

Podobne ako Fibonacci Retracement, tak aj Fibonacci Extension má niekoľko hlavných hladín. Medzi tie najzákladnejšie a najpodstatnejšie patrí 50%, 61,8%, ďalej potom aj 100% a 123,8%. Samozrejme, že ich je viac, ale práve tieto štyri sú z psychologického hľadiska pravdepodobne tie najpodstatnejšie. Trh sa pri nich najčastejšie otáča a reaguje na ne.

Ako zakresliť Fibonacci Extension na grafe?

Na graf sa zakresľuje nasledovne. Podobne ako v prípade Fibonacciho retracementu začíname označením dna (1. klik). Následne označíme úplný vrchol (opäť rovnako ako v prípade Fibonacciho retracementu – 2. klik). No a potom príde ten tretí a najpodstatnejší „klik”. Ten dáte na úroveň, na ktorej nastal odraz ceny smerom nahor.

Nad sviečkovým grafom sa vám následne objavia Fibonacci extension levely (50%, 61,8% atď.). A to je presne to, čo chcete. Veľa z týchto levelov vám totiž naznačí, kedy by ste mali vystúpiť z vašej long pozície. Fibonacci extension fungujú výborne v spojení s Elliott Waves a tiež v spojení so supportmi a rezistenciami.

Využitie Fibonacci Extension pri ATL

Veľmi zaujímavé je využívať Fibonacci Extension pri ATL (All time low). Uveďme si príklad. Cena altcoinu výrazne klesá dole a dostáva sa na hodnoty, kde ešte nikdy nebola. To znamená, že žiadne supporty a rezistencie nedokážete určiť. A práve vtedy môžete použiť Fibonacci Extension (pri downtrende ako indikátor na short a následne otočenie trendu).

Pýtate sa ako? Presne naopak, ako to bolo pri longu. Čiže v tomto prípade si označíte prvým klikom vrchol, kde končil rast a začalo sa klesať. Potom si označíte najnižší bod, ktorý klesanie dosiahlo (potom prišiel opäť menší rast). A následne označíte hladinu, na ktorej sa graf začal opäť otáčať späť dole. Pod grafom sa vám tak zase zobrazia Fibonacci Extension levely, ktoré v danom prípade môžu slúžiť ako prípadné body odrazu a otočenie trendu smerom nahor.

Vrelo odporúčam Fibonacci Extension, ktorý je ideálnym doplnkom k indikátoru Fibonacci Retracement, naučiť sa správne používať a zahrnúť do portfólia indikátorov, ktoré je vhodné poznať.

txbAnycoin mobil banner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.