Novogratz: Litecoin je nadhodnotený, radšej ho predajte a kúpte si Bitcoin

Novinky Kúpa litecoinu je vraj aktuálne nevýhodná
Kúpa litecoinu je vraj aktuálne nevýhodná. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski
BITmarkets BITmarkets

Michael Novogratz, bývalý partner Goldman Sachs, rovnako ako zakladateľ a generálny riaditeľ krypto banky Galaxy Digital uviedol, že nemôže pochopiť rast ceny Litecoinu. Domnieva sa totiž, že je silne nadhodnotený.

Novogratz vydal tweet v deň, keď Litecoin dosiahol svoju najvyššiu tohtoročnú cenu ($ 96,39).

Zakladateľ Litecoinu Charlie Lee tvrdí, že pokiaľ je Bitcoin prirovnávaný k digitálnemu zlatu, potom je Litecoin digitálnym striebrom. Prikladáme jeden z jeho tweetov.

Novogratz však vo svojom tweete hovorí: Vzhľadom k tomu, že striebro je iba na 0,17 % trhovej kapitalizácie zlata, nedáva to veľký zmysel, keď kapitalizácia Litecoinu (5,7 mld. USD) je 6,4 % trhovej kapitalizácie BTC (90 mld. USD).

Ďalej nazval Litecoin testovacou sieťou pre Bitcoin. Napísal tiež, že teda nerozumie, prečo by na ňom malo byť rallye a odporučil by Litecoin predať a nakúpiť radšej Bitcoin.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať:

Vyslovil sa aj Tushar z krypto fondu MultiCoin Capital Management.

Jain oznámil, že Litecoin nie je striebro, ale je to rovno zlato, avšak pre bláznov…

Nie všetci však zdieľajú ich názory. Senior analytik spoločnosti eToro sa vyjadril nasledovne:

Hovorí, že Litecoin je samozrejme digitálnym striebrom, je navyše o niečo lepší na transakcie, pretože je lacnejší a rýchlejší ako BTC.

A ako to vidíte vy?

Je Litecoin k ničomu, iba testnet Bitcoinu, ako tvrdí Michael? Alebo je opodstatnený a ide o naozajstné digitálne striebro? Pošlite nám svoje pripomienky v diskusii alebo na FB.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.