Cumberland Crypto OTC hlási prudký nárast obchodovania s BTC – Býci na vzostupe?

BITmarkets BITmarkets

Cumberland, pobočka spoločnosti DRW Holdings LLC so sídlom v Chicagu, oznámila prudký, náhly nárast veľkoobjemových transakcií s Bitcoinom. Každá zo série trinástich objednávok v pondelok večer prekročila 1 000 BTC (približne 4,9 milióna USD v tom čase).

Nútený predaj?

Podľa vyjadrenia spoločnosti: „Poobchodná analýza pondelkového večera odhalila rad veľkých ponúk (viac ako 1 000 BTC na objednávku) počas 1 hodiny, ktoré sa javia ako obchody medzi skutočnými kupujúcimi vs. nútenými odpredajmi”.

Býčí trend na obzore?

Kryptomenové trhy tento týždeň zaregistrovali prvý náznak otočenia do býčieho trendu v tomto roku a Bitcoin zaznamenal prudký vzostup v noci z 1. apríla na 2. apríla, keď získal 14 percent za hodinu a prvýkrát sa tak v roku 2019 dostal cez hranicu 4 500 USD. Následne 3. apríla prekonala kryptomena hranicu 5 000 dolárov.

V nadväznosti na správu spoločnosť Cumberland Global objasnila, že dáta predstavujú „už vykonané, ekonomicky záväzné obchody”. V grafe si môžete všimnúť bodkované čiary, ktoré predstavujú okamihy, kedy bolo zobchodovaných viac ako 1 000 BTC v priebehu 1 sekundy.

Spoločnosť v súvislosti s nedávnym vývojom prostredníctvom Twitteru uviedla na začiatku tohto týždňa, že sa Bitcoin „posunul o viac ako 10 % prvýkrát za 8 týždňov, a teraz budeme čakať na dosiahnutie hranice 5 500 USD a ďalej potom na 5 800 USD…”.

Google vyhľadávanie „Bitcoinu” rastie

Údaje z Google Trends tiež naznačujú, že vyhľadávanie slova „Bitcoin” sa v reakcii na pozitívny vývoj takmer strojnásobilo. To by tiež naznačovalo, že sa verejnosť začína opäť viac zaujímať.

Záver

Budeme svedkami otočenia medvedieho trhu a nárastu ceny? Kam až môžu ceny kryptomien rásť ďalej?

Názor nášho šéfredaktora na tzv. Aprílovú pumpu si môžete prečítať v článku tu.

Hlasovať v ankete o tom, či sa už trh otočil, môžete tu.

A v komentároch môžete napísať, čo si myslíte o súčasnom raste. Udrží sa?

Zdroj: Cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.