Bitcoin Nexon

Tvorca online hier a virtuálneho sveta nakupuje 1 717 Bitcoinov. Každý Bitcoin kúpil gigant v priemernej cene 58 226 dolárov. Je totižto presvedčený, že kryptomena ponúka „dlhodobú stabilitu a likviditu“.

Významný japonský vývojár hier Nexon sa stal najnovšou verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorá významne investuje do Bitcoinu.

Dňa 28. apríla spoločnosť Nexon oznámila, že kúpila 1 717 BTC za zhruba 100 miliónov dolárov za priemernú cenu 58 226 dolárov po zaplatení poplatkov. Spoločnosť poznamenala, že investícia predstavuje menej ako 2% jej celkových peňazí a peňažných ekvivalentov. Owen Mahoney, prezident a generálny riaditeľ Nexonu, uviedol:

„Náš nákup Bitcoinov odráža disciplinovanú stratégiu na ochranu hodnoty pre akcionárov a na udržanie kúpnej sily našich hotovostných aktív. V súčasnom ekonomickom prostredí veríme, že Bitcoin ponúka dlhodobú stabilitu a likviditu pri zachovaní hodnoty našej hotovosti pre budúce investície.“

Mahoney dodal, že Bitcoin je forma hotovosti, ktorá si pravdepodobne zachová svoju hodnotu, aj keď ešte nie je všeobecne uznávaná.

Čítajte tiež – Schyľuje sa k poslednému boju medzi Bitcoinom a dolárom? Buď zomrie fiat, alebo my!

Inštitúcie stále nakupujú Bitcoin

Investícia spoločnosti Nexon sleduje vlnu veľkých alokácií Bitcoinov od popredných svetových spoločností. MicroStrategy odštartovala trend v auguste 2020, keď kúpila 21 000 BTC za 250 miliónov dolárov. Nasledovala spoločnosť Square s nákupom 50 miliónov dolárov v októbri a Tesla s investíciou 1,5 miliardy dolárov na konci roku 2020.

Podľa BitcoinTreasuries v súčasnosti drží vo svojich súvahách Bitcoin 35 verejne obchodovaných spoločností.

Spoločnosť Nexon, ktorá bola založená v roku 1994, sa označuje za producenta, vývojára a prevádzkovateľa online hier a virtuálnej reality. Spoločnosť bola zalistovaná na Tokyo Stock Exchange v decembri 2011 a v súčasnosti prevádzkuje viac ako 50 online hier, ktoré je možné hrať vo viac ako 190 krajinách.

Nexon nie je prvou významnou japonskou spoločnosťou, ktorá prijala kryptomenu. V krajine boli v roku 2016 prijaté zákony, ktoré digitálne aktíva uznali ako legálnu menu.

Neskôr v tom istom roku popredná spoločnosť v oblasti finančných služieb SBI oznámila plány na spustenie výmeny virtuálnych mien podporovaných bankami po investíciách do Ripple a miestnej obchodnej platformy bitFlyer. Japonská skupina GMO Internet Group tiež oznámila v roku 2017 investíciu vo výške 3 miliónov dolárov do ťažby Bitcoinov.

Inštitúcie stále nakupujú! – Meitu vlastní $100 miliónov v BTC a ďalšej kryptomene

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre