Prečo trhy padajú aj napriek množstvu pozitívnych správ?

Novinky Cena bitcoinu stále padá
Cena bitcoinu stále padá. Zdroj: shutterstock.com/KeyFame
BITmarkets BITmarkets

Vyzerá to, že trhy sa opäť ponárajú hlbšie do červených čísiel. Prečo tomu tak je? V poslednej dobe vyšlo množstvo pozitívnych správ a napriek tomu sa zdá, že ani obvyklý nárast počas Bitcoin Pizza Day sa nekonal. Tentokrát je hľadanie odpovedí zložitejšie.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Cena Bitcoinu včera spadla pod úroveň 8 000 USD a zobrala ostatné kryptomeny tradične so sebou. V dobe písania tohto článku (23.5.2018 o 11:30) sa Bitcoin pohybuje stále okolo 7 800 USD a zatiaľ to nevyzerá na otočenie nálady.

Dôvodov pre tento pokles je hneď niekoľko, medzi hlavnými uvádzajú zdroje najmä škandál, ktorý zahŕňal dve najväčšie kryptoburzy v Južnej Kórei (UPbit a Bithumb), oznámenie burzy Bitfinex, že bude zdieľať daňové informácie niektorých užívateľov s vládnymi úradmi a podozrenie, že správca skrachovanej burzy Mt. Gox začne opäť predávať Bitcoiny.

Okrem toho došlo včera k ďalšiemu 51% útoku na kryptomenu Verge (o predchádzajúcom útoku sme písali tu).

Možno tiež trvá sklamanie trhov po nepodarenej konferencii Consensus, kedy všetci očakávali veľký nárast, ktorý sa ale nekonal a trhy namiesto toho padali.

Kedy sa teda môžete tešiť na ďalšie rally? To zatiaľ nie je vôbec jasné. Vývoj trhov sledujeme a pre podrobnejšiu analýzu situácie sledujte aj naše stránky Trading11.com.

Tam tiež nájdete technickú analýzu a denné predikcie vývoja altcoinov – dnešný článok tu.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.