Neuveríte, kto sa pochvalne vyjadril na margo Bitcoinu – Takto majú médiá písať o kryptomenách

0

Zatiaľ čo mainstreamové médiá v USA šíria FUD okolo Bitcoine, aj na druhej strane sveta si novinári všimli, že sa niečo deje. V Číne je to s kryptomenami všelijaké. Vláda už spustila svoj digitálny juan, no obchodovať či platiť Bitcoinom alebo inou digitálnou menou je tam z hľadiska zákona problematické.

Čínska vládna televízia nezaujato informuje o Bitcoine

To však čínskej vládnej televízii CCTV nezabránilo spomenúť, ako sa kryptomeny za posledné mesiace vyšvihli. Upozornili, že Bitcoin prvýkrát po takmer troch rokoch dosiahol cenu 17 500 $ a za posledných 50 dní zvýšil svoju hodnotu o 50%.

Čínska televízia taktiež nezaujato poznamenala, že v porovnaní s rokom 2017 je dnes stav siete, vývoja, investícií a celkovo ekosystému Bitcoinu oveľa lepší. Aktuálny rast ceny podľa CCTV môžeme prisúdiť záujmu inštitucionálnych investorov o túto investíciu.

Ak by sa médiá obmedzili na takéto faktické informovanie o kryptomenách, vyhli by sme sa napríklad shitstormu, ktorý dnes predviedol FOX a The Financial Times. Obe populárne médiá dnes šírili FUD a FOX dokonca tvrdil, že Bitcoin nemá žiadnu skutočnú hodnotu.

Viac sa dočítate v našom článku:

Americké masmédiá spustili koordinovaný útok proti Bitcoinu! Vytiahli zase tie isté argumenty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre