Americké masmédiá spustili koordinovaný útok proti Bitcoinu! Vytiahli zase tie isté argumenty

1

Bitcoin za posledný rok predviedol rallye, aké sme nevideli minimálne tri roky. Z marcového minima 3700 $ sa vyšplhal až na súčasných 18 300 $ a aj napriek masívnemu tlaku medveďov nezaznamenal jedinú väčšiu korekciu. Od začiatku krízy sme svedkami jednoznačného bullish momenta. Bitcoin svojimi ziskami prekonal rast zlata, striebra, akciových indexov a dokonca aj najziskovejších akcií technologických firiem.

Médiá po celom svete si konečne začínajú všímať, že sa niečo deje. V USA dnes krátko po sebe vyšli dva články plné dezinformácií o tejto kryptomene. Bezpečne môžeme napísať, že mainstreamové plátky momentálne šíria FUD a sme zvedaví, ako dlho bude trvať, než otočia svoj prístup a začnú šíriť FOMO.

The Financial Times – opäť staré otrepané argumenty

Na mediálny útok na Bitcoin ako prvý upozornil Timothy Peterson na svojom Twitteri. Spravodajský portál The Financial Times na bitcoin upozornil v článku s názvom „The elusive promise of Bitcoin“ (vo voľnom preklade niečo ako nemožný/nepolapiteľný/iluzórny prísľub Bitcoinu). Autor sa v ňom zameral hlavne na volatilitu a vyhlásil:

„Status tejto kryptomeny ako bezpečného prístavu pre investorov je iba teoretický[…] Neexistujú žiadne fudamenty, na ktorých môžeme stanoviť hodnotu Bitcoinu. Jeho aktuálna cena iba reflektuje sumu, ktorú sú zaň ochotní zaplatiť ľudia.“

Je smutné, že títo pseudo experti sa ani za dvanásť rokov nedokázali poučiť a opäť omieľajú tie isté chybné argumenty. To, že hodnota Bitcoinu sa nedá odhadnúť tradičnými spôsobmi, neznamená, že Bitcoin nemá žiadnu reálnu hodnotu. Ostatne, aj šéf Fedu Jerome Powell sa v roku 2019 o Bitcoine vyjadril ako o digitálnom zlate.

Článok od The Financial Times však nebol úplne negatívny. Autor nezabudol podotknúť, že Bitcoin v poslednom čase zaznamenal dôležitú mainstreamovú adopciu. Spomína CME options trh a novú platformu na obchodovanie kryptomien od PayPalu.

Prečítajte si náš EXPERT blog: Čo sa stane, až Bitcoin dosiahne ATH? Takto sa zmení svet v roku 2021

(článok pokračuje pod odkazom)

EXPERT blog: Čo sa stane, až Bitcoin dosiahne ATH? Takto sa zmení svet v roku 2021

Bitcoin za svoj úspech môže vďačiť centrálnej banke?

V článku sa taktiež spomína, že cena Bitcoinu môže v budúcnosti rásť vďaka slabnúcemu doláru.

„Fed v tejto kríze odviedol skvelú prácu a naplnil potreby svetu po dolároch. Investori sa tak cítili bezpečne a časť svojich portfólií vložili aj do Bitcoinu. Takže proponenti kryptomien môžu za úspech svojho trhu ďakovať centrálnej banke.“

Presne tak. Hodnota Bitcoinu rastie vďaka slabnúcemu doláru. Investori už americkej mene prestávajú veriť a hľadajú alternatívy. Takže ďakujeme Fedu, že tak znehodnotil svoju menu. Celý rok ako papagáji opakujeme, že neobmedzený Quantitative Easing je najlepšie palivo pre rast kryptomien.

Ostatne, ak by centrálne banky hrali fér a nekradli ľuďom peniaze priamo z vrecka či bankových účtov neustálym znehodnocovaním svojich mien a finančnými krízami, existencia Bitcoinu by bola úplne zbytočná.

Kedy podľa vás Bitcoin dosiahne nové historické maximum?

View Results

Loading ... Loading ...

Včera sme komentovali aktuálnu situáciu na trhu s kryptomenami. Mrknite na náš stream a ak sa vám páči, prihláste sa na odber našich videí.

FOX: Bitcoin nemá žiadne využitie, je to masívna pyramída

O dve hodiny neskôr vyšiel článok o Bitcoine aj v biznis sekcii FOXu. V tomto plátku autor v podstate zhrnul vyjadrenia všetkých Bitcoin haterov ako sú Peter Schiff, Ray Dalio a Nouriel Roubini.

Ak bude Bitcoin ďalej stúpať, vláda vám ho zakáže! – tvrdí legenda Ray Dalio

Cituje napríklad Schiffovo vyjadrenie:

„Neexistuje žiadne reálne využitie pre Bitcoin. Všetko čo môžete robiť s Bitcoinom po kúpe je predať ho niekomu inému. Je to masívna pump-n-dump schéma.“

Zabudli však podotknúť, že každá jedna Schiffova predikcia ohľadom Bitcoinu nakoniec zlyhala vrátane tej poslednej, v ktorej tvrdil že Bitcoin zo septembrových 10 000 $ padne späť na 300 $, zatiaľ čo zlato pôjde vysoko nad svoje historické maximum. Stal sa presný opak.

Bitcoin zničil zlato, no Peter Schiff ho opäť označil za bublinu

V podobnom duchu sa niesol aj zvyšok článku. „Bitcoin je bublina, ruky preč, nemá žiadnu hodnotu…“

Medzičasom na trhu s kryptomenami tento rok nerástol iba Bitcoin. Aj Ethereum za posledné mesiace zaznamenalo masívny nárast hodnoty. Myslíte si, že v tomto bullrune spraví viac percent? Mrknite na náš článok:

Ethereum prekonalo 500 $ – Je bullrune lepšia investícia ako Bitcoin?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Tirex

Mainstreamové médiá šíria len a len pravdu, absolútne sa nesnazia nič ovplyvňovať ani voľby v USA, zaujíma ich len pravda a šíria ju nezištne s najlepšími úmyslami, tak nechápem prečo takéto obvinenia?! 😉😂