Coinbase podporí Ripple
Coinbase podporí Ripple. Zdroj: Shutterstock.com/Iryna Budanova

Americká kryptomenová burza Coinbase oficiálne vstupuje do súdneho sporu, ktorý vedie Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) proti spoločnosti Ripple.

Coinbase podporí Ripple

Súdny spor projektu Ripple a Komisie pre cenné papiere a burzy sa začal ešte v roku 2020. Žaloba prišla zo strany SEC-u veľmi nečakane a predseda úradu Gary Gensler bol presvedčený o rýchlom víťazstve. SEC obvinila Ripple za údajný predaj neregistrovaných cenných papierov v hodnote viac ako 1,38 miliardy amerických dolárov. To sa však nestalo, a tak sa súdny spor naťahuje už viac ako 2 roky. Ekosystém Ripple je však blízko k víťazstvu a tentokrát ho podporí aj americká kryptomenová burza Coinbase.

Coinbase je podľa objemov obchodovania najväčšou kryptomenovou burzou v USA. Začiatkom novembra predložila táto burza dokumenty, ktoré majú byť priamou podporou spoločnosti Ripple v súdnom spore.

Aby sa zabezpečilo, že existujúce precedensy riadneho procesu budú v prípade potreby naďalej chrániť spoločnosti pred nesprávnym regulačným presadzovaním, súdny dvor by mal zamietnuť návrh SEC-u na skrátené konanie v tejto veci,“ uvádza sa v dokumentoch burzy Coinbase.

Prečítaj si tiež: Má zmysel investovať ešte do kryptomien po súčasných udalostiach?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Predstavitelia americkej burzy hovoria o porušení základných pravidiel pri presadzovaní práva. SEC podľa nich nemôže obviniť Ripple len tak bez spravodlivých a podložených dôkazov. Je otázne, či sa burze Coinbase týmto krokom podarí ovplyvniť súdy. Istotou však je, že sa Ripple nachádza veľmi blízko víťazstva.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance