TOP coiny, ktoré sa oplatí nakupovať v tomto prepade – Názor tradera

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin naďalej padá a altcoiny s ním. Využili ste už možnosť nakúpiť za férovú cenu, alebo ešte len sledujete graf a chystáte veľké nákupy. V dnešnom článku sa pozrime na niekoľko zaujímavých coinov, ktoré som nakúpil ja.

Samozrejme článok netreba brať v žiadnom prípade ako investičnú radu. Už podľa nadpisu je jasné, že jedná sa len o zdieľanie môjho poznatku a názoru. 

Cake – Nováčik, ktorý dominuje

Coin Pancake je známy hlavne v Ethereum a DeFi komunite. Je to jedna z najavších farming a DEX platforiem. Tento coin vznikol len nedávno a už teraz sa nachádza na najväčších burzách ako Binance a Kucoin. Je možno pravda, že teraz nemusí byť ten najlepší čas na nákup. Však som ho mal kúpiť keď bol na 1 USD.

Nie teraz, keď urobil 20 násobné zhodnotenie. V investovaní ale platí jednoduché pravidlo. To, čo urobilo napríklad 2 000 % za rok neznamená, že nemôže urobiť znovu 2 000 %. Profesionálny investori keď majú vybraté dané aktívum vo svojom portfólia a aktívne do neho investujú, tak neriešia to, že na akej cene je coin.

Rieši sa v prvom rade to, že čo projekt reálne dokázal. Ako pomohol ľudom. A aké služby, prípadne produkty poskytuje. Prečo napríklad akcia Amazonu už v roku 2010 nespadla a od vtedy urobila miesto poklesu ešte ďalších niekoľko stoviek percentné zhodnotenie?

No odpoveď je jednoduchá, lebo je to kvalitný projekt/firma, ktorá nestojí na jednom mieste, ale stále sa rozširuje, čo investori majú radi. Presne rovnako to vnímam aj v rámci coinu Pancake. Je to nový projekt, ktorý prináša každý mesiac niečo nové.

BNB – stabilita?

Je síce pravda, že do BNB som od začiatku roka v porovnaní s minulým zainvestoval neporovnateľne nižšiu sumu, ale rovnako platí to isté pravidlo. Ani 1 000 % zhodnotenie ma nemá dôvod odlákať od investovania práve do tohto projektu. Aj keď niekto nemusí burzu Binance, tak všetci si musíme uvedomiť, že okrem Bitcoinu (a Etherea) neexistuje pravdepodobne žiadne iný projekt, ktorý by urobil tak masívnu reklamu kryptomenám a mal tak dobre marketingovo nastavený systém. Sám obdivujem nastavenie affiliate systému burzy Binance, ktorá prakticky až núti ľudí inzerovať svoje linky a zdieľať ich na sociálnym sieťach, z ktorých sa ľudia dostavajú práve na burzu Binance, kde sa dozvedia o kryptomenách a prípadnej možnosti nákupu. Samozrejme tých pozitívnych vecí je niekoľko desiatok. To by ale tento článok musel byť veľmi dlhý, aby sme spísali všetky pozitívne veci na burze Binance.

Samozrejme môžeme tu hľadať aj negatíva. A to je centralizácia tejto burzy a na opačnej strane takmer žiadna podpora svojej platformy DEX. Nemyslím si, ale že práve toto je kľúčový dôvod, ktorý by ma mal odradiť od nákupu jedného z najznámejších coinov, ktoré nájdeme v krypto svete.

Prečítaj si náš ďalší článok: Sme na pol ceste ku 100 K! – Cesta k miliónu #2

Bitcoin – Treba vôbec o ňom hovoriť?

Bitcoin je a vždy bude za mňa kryptomena číslo jedna. Je fajn, že od roku 2013 vzniklo niekoľko vyspelejších projektov ako je Bitcoin. To však neznamená, že kryptomenový kráľ je technológiou stále iba v roku 2010.

Pre mňa veľmi zlomový fundament je lighting network. Áno má chyby, ale to neznamená, že aj o 5, či 10 rokov bude stále v rovnakom štádiu prevažne testu ako je teraz. Nehovoriac o tom, že hocikedy môže prísť ďalšie vylepšenie Bitcoinu. Ja osobne keď by som mal staviť na kryptomenu, ktorá do roku 2030 urobí najväčšie zhodnotenie, tak nemám iného favorita ako Bitcoin.

Môže sa stať, že niektorí zo shitcoinov počas tohto roka urobí napríklad 1 000 %, čo podľa mňa Bitcoin na 99 % určite nedá. Avšak ja sa stále riadim jedného pravidla. Nebudem kupovať kryptomenu iba preto, lebo očakávam od neho do konca roka napríklad 1 000 % zhodnotenie a potom veľký prepad o 99 % a ako tomu bolo u väčšine coinov v minulých bear marketoch.

Na akej cene Bitcoinu budete vyberať zisky?

Loading ... Loading ...

Btw. Keď sa pozrieme späť do roku 2013, tak vtedy existovala približne jedna stovka kryptomien. Z toho reálne prežili a ešte stále fungujú iba dve. Sú to Bitcoin a Litecoin. 98% všetkých projektov už neexistuje. Bude sa rovnaký scenár opakovať aj o 10 rokov? Nechám na posúdenie každého čitateľa.

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.