Bitcoin vyrástol na 50 000 dolárov
Bitcoin vyrástol na 50 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Morrowind

Aj napriek menšiemu prepadu na trhu stále držíme postupný nárast na našom hodl účte. Od posledného update hodnota nášho portfólia narástla o ďalších 10 000 USD. Aktuálne sa hodnota pohybuje na úrovni okolo 50 000 dolárov.

Rýchly update na úvod

investovanie do kryptomien
Zdroj: cointracking

Celkovo zainvestované: 13 100 USD

Aktuálny zisk: 38 000 USD

Stav účtu: 51 343 USD

Aké mám ciele na mesiac máj?

Keď som ešte v závere minulého roka začínal s účtom, kde bolo 1 000 USD, tak by som si ani v sne nepovedal, že už o 4 mesiace tam bude 50-násobne viac. Samozrejme je to hlavne vďaka rastu altcoinov. Avšak to, v akom stave je aktuálne trh, pre mňa nie je dôležité. Ako investor sledujem výkon svojej stratégie a účtu. Pre mňa ako kľúčový moment v rámci investovania a začiatku tejto reality show (pôvodne iba YouTube kanály) bolo zachytiť veľký bull market ešte na lokálnom dne, keď Bitcoin konsolidoval na úrovni okolo 12 000 USD. Podarilo sa naskočiť do rozbehnutého vlaku a teraz „vyberáme“ zisky.

Veľa investorov sa ma pýta, či už náhodou nie je neskoro na vstup. Po pravde túto otázku dostávam od prvého dňa vzniku tejto reality. A môžem na toto odpovedať iba jedine. Keď by niekto miesto čakania a špekulovania, či to spadne, alebo porastie, investoval už na takzvanom “vrchole”, teraz mohol mať X násobne zisky. Rovnaké pravidlo samozrejme môže, ale aj nemusí platiť pre dnešný deň. Treba si v prvom rade jasne stanoviť, čo je môj ciel. Keď počítam s investíciou v horizonte niekoľkých rokov, tak je asi zbytočne riešiť, čo bude dneska, zajtra, o týždeň, alebo v závere roka. Jednoducho aktívne nakupovať.

Iné je to v prípade, ak chcem na tom rýchlo len zbohatnúť. V tomto prípade investori, ktorí čakajú milióny, tu nemajú čo robiť. Obchodovania na burze je mravenčia práca, kde sa obvykle prvé výsledky dostavajú až po roku.

Je síce pravda, že ja mám nejaké očakávania na máj. Konkrétne počítam s rastom. Ale aj tak vždy najrozhodujúcejšie je to, ako vyzerá hodnota môjho účtu. Preto jediný ciel, čo mám na nasledujúce obdobie, je pokračovanie v investovaní a postupnom zbieraní ziskov.

Veľká show!

Zároveň sa zajtra na vás teším na špeciálnej akcii, ktorú tu ešte nikto predo mnou neorganizoval. Od 20:00 budeme naživo na burze Binance investovať 10 000 USD. Nezabudnite si zapnúť odber, aby ste nezmeškali začiatok streamu.