Štyri kryptomeny, ktoré môžu prežiť pád kryptotrhu

Novinky Štyri kryptomeny, ktoré môžu prežiť pád kryptotrhu.
Štyri kryptomeny, ktoré môžu prežiť pád kryptotrhu. Zdroj: shutterstock.com/Chinnapong
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Budúcnosť kryptotrhu se nedá odhadnúť. Môžeme se však pozrieť do minulosti a upriamiť svoju pozornosť napríklad k tzv. „dotcom bubble”, ktorej sa trh kryptomien z hľadiska kapitalizácie celkom podobá. Niektoré veľké firmy však prasknutie bubliny prečkali. Ktoré kryptoplatformy majú potenciál prežiť prípadný pád kryptotrhu? Čítajte ďalej!

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michael.

Aby sme lepšie pochopili možnú budúcnosť kryptotrhu, vzali sme dáta z minulých „boomov” a skúmali ich podobnosť s kryptomenami. Najväčšie bubliny v minulosti boli tzv. „dotcom bubble” a „housing crisis”. Ich graf sa veľmi podobá grafu kapitalizácie trhu do polovice februára 2018 – viac obrázok nižšie.

Čo sa stalo v dotcom bubline?

I keď sa nejedná o dokonalé pozovnanie, dotcom nám ukazuje možné scenáre, ktorými sa  budúcnosť kryptomien môže uberať. Behom prasknutia dotcom bubliny skrachovalo tisíce firiem a investori prišli o miliardy dolárov. Niektoré firmy však túto ťažkú skúšku prežili a vyrástli do súčasných internetových obrov.

Analýza top spoločností, ktoré prežili dotcom bublinu, svedčí jasne o ich vzorci: Pomáhať ľuďom šetriť alebo zarábať peniaze. Dáva to zmysel. Predstavte si, že ste stratili všetky peniaze pri prasknutí bubliny – nezaujímajú vás stránky o zvieratkách, ale chcete kompenzovať straty. Preto hľadáte presne tie stránky, ktoré vám niečo také umožnia. Také spoločnosti sú napríklad Amazon, Ebay, Priceline alebo Expedia. Posledné dve menované spoločnosti sa sústreďujú hlavne na šetrenie nákladov za cestovanie.

Kryptomeny na podobnom princípe

Pokiaľ kryptomeny nasledujú trend dotcom bubliny, nastáva otázka, ktoré spoločnosti môžu obstáť v kryptosvete? Vybrali sme štyri altcoiny, ktoré majú potenciál prežiť.

Steem (STEEM)

Token, ktorý pomáha spisovateľom a vydavateľom zarábať peniaze. Napríklad Steemit, webová stránka používajúca kryptomenu STEEM, je výborným príkladom. Vyzerá podobne ako Medium, ale s jedným rozdielom. Na Steemit dostanú tvorcovia článku zaplatené. Keď váš článok je v TOP príspevkoch, tak môžete získať i viac než 1500 USD. To už si dobre rozmyslíte, na akú platformu váš článok pridáte.

Vanywhere (VANY)

Chcete speňažiť svoj voľný čas? Predstavte si, že máte večer niekoľko hodín voľného času. Zapnete si laptop a nalogujete sa na Vanywhere, kde potom prijímate hovory a odpovedáte ostatným užívateľom na rôzne otázky. Väčšinou sa ale riešia každodenné záležitosti. A za svoju prácu dostanete samozrejme zaplatené.

Siacoin (SIA)

Decentralizované cloud úložisko. Niečo ako Dropbox, ale je realizované pomocou blockchainu. Zarobiť si môžete ponukou voľného miesta na vašom disku. Pokiaľ si chcete na Sia niečo uložiť, za 1 TB volného miesta zaplatíte iba 2 USD mesačne, čo je o 8 USD menej než za úložisko od Googlu alebo Applu. Môžete tak zarobiť a ušetřit na komodite, ktorá je potrebná i v budúcnosti.

Nano (predtým RaiBlocks, XRB)

Rýchla a bezplatná digitálna mena. Áno, výhodou tejto meny sú jej nulové transakčné poplatky. Týmto sa otvárajú nové príležitosti pre užívateľov, ktorí chcú nejaké to euro ušetriť. Veľký potenciál tejto kryptomeny môže byť napríklad v mikro-transakciách.

Záver

Bude sa tento trend šetrenia a zarábania peňazí uplatňovať aj naďalej? To nám ukáže budúcnosť. Pokiaľ ale áno, tak je vhodná chvíľa nakúpiť si niektoré kryptomeny! Pokiaľ ide o tieto štyri platformy, tak tie sú len niektoré z mnohých, ktoré môžu prežiť prípadný pád kryptotrhu.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.