Kryptomeny stúpajú, ale na oslavu je ešte priskoro.
Kryptomeny stúpajú, ale na oslavu je ešte priskoro. Zdroj: shutterstock.com/TravisWolfe

Od začiatku roka sledujeme, ako hodnota kryptomien padá. Ak zabudneme na zopár výnimiek, trh výrazne klesol. Bitcoin po dosiahnutí ATH na 20 000 $ padol na 6000 $, Ethereum šlo z 1500$ na necelých 350 $ a kde sú tie časy, keď Ripple atakoval 4 $ a TRON 25 centov?

Trh s kryptomenami však v poslednom čase začal vykazovať isté znaky otočenia trendu. Ak sa pozrieme iba na Bitcoin (ktorý momentálne ovláda cenu všetkých veľkých altcoinov), tak trh dosiahol svoje low (6 000 $) 6. Februára. Nasledovalo stúpanie o 100% a ďalší pád. Tento sa však zastavil na rezistancii v okolí 6500 $ a nižšie sme už nešli. A to aj napriek niekoľkým pokusom!

Dole sa nám nechce

Na našej stránke Trading11 sme niekoľkokrát spomínali možný pokles na 5000$ a uzavretie hidden gapu. Ani to sa však nedostavilo. Namiesto toho trh vystúpil na 7000$, kde sa uzavrelo obrovské množstvo shortov a výsledkom bola masívna pumpa na 8300$.

Vysvetlenie nedávnej pumpy nájdete v tomto článku.

Práve tam sa v súčasnosti nachádza veľká rezistancia. Ak by sme ju prekročili, otvára sa nám cesta k päťciferným číslam. Ďalšie veľké rezistancie nájdeme na 9000 $, 10 300 $, 12 000 a 14 000 $ a potom? Kto vie? Možno do leta nastolíme nové ATH!

Ak nechcete zmeškať naše krypto-spravodajstvo, prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu)

Ale ani hore

Nuž… Takýto scenár vyzerá krásne. Väčšinu traderov iste prekvapilo, že Bitcoin si po štvrtkovej pumpe udržal svoju cenu a veľmi rýchlo vymazal následný pullback. Momentálne sa nachádzame v zaujímavej situácii.

Trh bol koncom marca na ceste k 6000 $ a 5000 $. Niekoľkokrát si však vybil zuby. Tlak kupujúcich je na týchto hladinách príliš vysoký. Na druhej strane, cesta hore je tiež nereálna. Fakt, že Bitcoin si udržal svoju hodnotu po pumpe, nám dáva istú nádej, ale na oslavu je naozaj priskoro.

Moja rada je čakať. Ja osobne držím svoje Bitcoiny a nebudem ich predávať. Zároveň však nebudem nakupovať. Nemyslím si, že by to bolo múdre.

Ak chcete vedieť, ako reagovať na vývoj trhu, odporúčame sledovať naše denné analýzy Bitcoinu.

Záver

Mnohí z vás si asi povedia, že tento článok je úplne o ničom. Nepovedal vám, či kúpiť alebo predať, resp.kde, ale nato ani nebol zamýšľaný. Ja nie som profesionálny trader, tých nájdete na Trading11.

Hádam, že som chcel povedať nasledovné: Netešme sa, kríza rozhodne nie je zažehnaná a STÁLE SME V DOWNTRENDE. A budeme v ňom aj keď teraz Bitcoin vystúpi na 10 000$ (posledné high bolo na 12 500 $). Pri obchodovaní si treba dávať pozor na emócie. Pár zelených sviečok nič neznamená.

Ďalší parabolický rast je iba zbožné prianie krypto-nadšencov. Po podobnom prepade v roku 2013 trhu trvalo tri roky, než sa spamätal. Máme všetky dôvody veriť, že tentokrát to pôjde rýchlejšie, ale tri mesiace je naozaj prikrátko.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance