Retailoví investori vo veľkom nakupujú Bitcoin
Retailoví investori vo veľkom nakupujú Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Nákupy malých investorov dosahujú historické maximá. Dokáže Bitcoin na základe tohto pozitívneho faktoru odštartovať rast?

Retailoví investori hromadia Bitcoin

Investori, ktorí vlastnia od 0,1 do 10 BTC, dosahujú rekordné nákupy. S touto správou prišla analytická spoločnosť Glassnode. Retailoví investori tak neboli výraznejšie ovplyvnení strachom v prípade nedávnych udalostí. Spoločnosť Glassnode v tomto prípade rozlišuje dve skupiny investorov. Do prvej skupiny patria investori, ktorí držia menej ako 1 BTC. Do druhej skupiny patria investori, ktorí držia od 1 do 10 BTC.

Prvá skupina dokázala po krachu burzy FTX nahromadiť viac ako 96 000 BTC, čo predstavuje približne 1,6 miliardy dolárov. Spolu vlastnia viac ako 1,21 milióna BTC. Podľa spoločnosti Glassnode ide o 6,3 % z celkovej ponuky bitcoinov v obehu. Investori z druhej skupiny dokázali za posledných 30 dní nakúpiť až 191 600 BTC, čo predstavuje 3,1 miliardy dolárov. Tento údaj prekonal predchádzajúce maximum z júla, ktoré bolo na úrovni 126 000 BTC.

Prečítaj si tiež: Kam až môže spadnúť cena Bitcoinu?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ide o zaujímavý fakt, keďže veľkí investori robili po krachu FTX presný opak, teda predávali BTC. Títo investori za posledný mesiac predali 6 500 BTC, čo predstavuje približne 107 miliónov dolárov. Nálada retailových investorov je prekvapivá vzhľadom na negatívne fundamentálne správy, ktoré zamávali celým trhom. Nič to však nemení na tom, že sa investori z dlhodobého hľadiska spoliehajú na rast.