Najväčšia kryptomenová burza chystá masové prepúšťanie. Riaditeľ burzy objasňuje situáciu

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Šég Binance, Changpeng Zhao.
Šéf Binance, Changpeng Zhao. Zdroj: shutterstock.com/ANTON ZUBCHEVSKYI a Binance

V poslednom období sa internetom šíria fámy o masovom prepúšťaní najväčšej kryptomenovej spoločnosti na svete Binance. Podľa správy News Bitcoin, riaditeľ burzy, Changpeng Zhao (CZ), odpovedal na diskusie o tom, že až 20 % pracovnej sily spoločnosti môže byť prepustených kvôli zlým trhovým podmienkam.

Masové prepúšťanie v Binance sa nekoná

CZ vyhlásil, že ide o ďalší FUD (Strach, neistota a pochybnosti) resp. propagandistickú taktiku, ktorá šíri nepravdu. FUD je vo všeobecnosti stratégia ovplyvňovania vnímania šírením negatívnych a pochybných alebo nepravdivých informácií a prejavom apelovania na strach. 

Trhové zvesti naznačovali, že prepustených môže byť až 8 000 zamestnancov (20 %). Na to okamžite reagoval CZ na sociálnych sieťach a ubezpečil verejnosť, že prepúšťanie je v Binance bežné a konštantné, pričom sa to týka výhradne zamestnancov, ktorí sú nevhodní pre spoločnosť. Zároveň vyvrátil fámy, že má dôjsť k masovému prepúšťaniu. Dokonca v minulom roku 2022, kedy mnohé popredné burzy prepúšťali, Changpeng Zhao oznámil, že príjme ďalších 2 000 zamestnancov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance bojuje s nariadeniami jurisdikcií

Zvesti o údajnom prepúšťaní Binance prichádzajú uprostred sprísňovania regulačného prostredia. Burza sa musela prispôsobiť tretej najväčšej ekonomike sveta Japonsku a nedávno oznámila, že ukončí v krajine svoju činnosť na globálnej platforme do 30. novembra 2023. Aby vyhovela miestnym nariadeniam, je nútená vytvoriť miestnu Binance Japan.

Je to len nedávno, čo Binance musela úplne opustiť 10. najväčšiu ekonomiku sveta Kanadu. Kanadské úrady totiž prišli s nariadeniami, ktoré od marca tohto roka vyhnali z krajiny okrem Binance aj OKX, dYdX a Paxos. Poslednou spoločnosťou, ktorá oznámila odchod z krajiny je aj obľúbená burza Bybit.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Mnohé spoločnosti sa obracajú kryptomenovému sektoru chrbtom

Okrem reakcie na prísnejšie regulačné prostredie musela burza čeliť aj problémom s výbermi v Austrálii. Pozastavenie služieb v austrálskom dolári bolo dôsledkom rozhodnutia spoločnosti Westpac, ktorá ukončila podporu pre Binance. Údajným nepotvrdeným dôvodom ukončenia spolupráce je rizikovosť kryptomenového trhu, pred ktorou varovala aj spoločnosť Westpac v ten istý deň.

Mohlo by ťa zaujímať: Súd medzi Binance a CFTC bude mať významný dopad na kryptomeny