Elon Musk vydal dôležité varovanie: Čaká nás veľká kríza nehnuteľností

Novinky Elon Musk a nehnuteľnosti
Elon Musk a nehnuteľnosti. Zdroj: shutterstock.com/canadastock/Kathy Hutchins
BITmarkets BITmarkets

Generálny riaditeľ SpaceX a Tesly Elon Musk nedávno varoval verejnosť pred trhom nehnuteľností, ktorý údajne čakajú neľahké časy. Podľa správy News Bitcoin vysvetlil, že komerčné nehnuteľnosti sa potápajú a ďalšie by mali nasledovať hodnoty domov. Strata dopytu po komerčných nehnuteľnostiach spôsobuje na druhej strane rast dopytu po rezidenčných nehnuteľnostiach.

Status Elona Muska na Twitteri je reakciou na rizikového kapitalistu Davida Sacksa, ktorý založil Craft Ventures. V posledných dňoch komentoval trh s nehnuteľnosťami, na čo reagoval Elon Musk svojim vyjadrením.

Sacks rozoberal účinky vysokých úrokových sadzieb z nulovej hodnoty na 5 %, pričom očakáva prehlbujúcu sa krízu s troma fázami: banková kríza, kríza komerčných nehnuteľností a kríza vládneho dlhu. Domček z karát by sa tak v poslednej fáze krízy rozpadol.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Cenový šok sa zatiaľ nekoná

Trh nehnuteľností zažíval aj na Slovensku masívny nárast cien, ktorý na prelome rokov 2022 a 2023 narazil na vrchol. Podľa správy denníka Pravda, ceny nehnuteľností budú pokračovať v poklese aj po zvyšok roka. Dôvodom je predovšetkým znížený dopyt z dôvodu predražených úverov, za čo môže vysoká základná úroková sadzba Európskej centrálnej banky (ECB).

Zatiaľ k výraznému cenovému pádu, ktorý by pripomínal bublinu na realitnom trhu vo svete, nedošlo. Je ale pravdepodobné, že rast úrokových sadzieb ešte neskončil. Očakáva sa, že ECB zvýši základnú sadzbu ešte dvakrát po sebe o 0,25 % zo súčasných 3,75 % na konečných 4,25 %.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Ceny nehnuteľností budú naďalej klesať

To následne spôsobí, že ceny nehnuteľností budú pokračovať v poklese v priebehu najbližšieho roka, no cenový šok by nemal byť výrazný. Ak ale dôjde k neočakávanej menovej politike, výraznejší rast úrokových sadzieb by mohol predražiť hypotéky natoľko, že ceny nehnuteľností by sa prudko prepadli.

Na ceny hypoték ale vplývajú aj narastajúce hrubé marže komerčných bánk, ktoré zvyšujú náklady na pôžičky nad rámec základnej úrokovej sadzby. Tempo rastu marže prekonalo tempo rastu úrokových sadzieb, čo spôsobilo rekordné zisky bánk aj na Slovensku.

Mohlo by ťa zaujímať: V týchto lokalitách získate byt za stále primeranú cenu. Najhoršie je na tom Bratislava

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: news.bitcoinTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul