Tezos (XZT) sa odrazil od dna na úrovni 1,25USD 13. januára. Odvtedy začala jeho spanilá jazda, ktorá mu v priebehu 4 týždňov umožnila stúpnuť až o takmer 300 percent. Tezos je aktuálne jeden z najlepších veľkých altcoinov čo sa týka rastu za posledných 24 hodín. Za túto dobu sa mi podarilo stúpnuť takmer o 23 percent.

Obrátený pattern head&shoulders

Cena XTZ zaznamenala v posledných dňoch výrazný nárast, čím prekonala kritickú rezistenciu na úrovni 0,000245 BTC. Tezos sa teraz obchoduje na úrovni okolo 0,00032 BTC.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?

Medzitým získal XTZ voči BTC za posledných 24 hodín približne 18%. Predošlý päťdňový nárast ukazuje výrazný vzostupný záujem na trhu. Bolo to spôsobené najmä tým, že 9. februára sa dostal nad dvojmesačné maximum 0,00025 BTC. Tento vzostupný pohyb bol však ovplyvnený a podporený taktiež inverzným patternom head&shoulders (hlava a ramená).

xtzbtc_chart
XTZ/BTC, Zdroj: Tradingview

Krátkodobá analýza XTZ/USD

Tezos v posledných týždňoch zaznamenal veľký zisk, aj keď sa zdá, že býci na hodinovom grafe slabnú. Zamietnutie hranice 3,4 USD môže viesť k malej korekcii na 3 doláre, prípadne ešte nižšie – na 2,8 dolárov ak XTZ klesne na spodnú stranu kanála. Veľký support sa nachádza v zelenej oblasti na úrovni 2,55 USD.

Mohlo by vás zaujímať: Všetci čakajú veľký rast kryptomien – Je však vôbec možný? Tieto faktory musia byť splnené!

Ak sa však cenu podarí udržať na hodnote 3 USD, očakáva sa rast a rýchly návrat na horné hranice. Tezos by sa tak mohol dostať až niekde na úroveň 3,7 až 4 USD. Prvoradé je však prekonanie hranice 3,4 USD, kde sa pred pár hodinami Tezos odrazil.

xtzusd_chart
XTZ/BTC, Zdroj: Tradingview

Krátkodobá analýza XTZ/BTC

Tezos má na dennom grafe silný býčí sentiment. Vidíme, že jeho rast za posledných päť dní bol charakterizovaný býčími sviečkami, ktoré prerazili silnú rezistencie na 0,00025 BTC. Ak by býci pokračovali v tlačení ceny nahor, XTZ by mohol v najbližších dňoch dosiahnuť úroveň odporu 0,00040 BTC.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Pokiaľ by býci zoslabli a iniciatívu by prebrali medvede, Tezos by pocítil korekciu, ktorá by ho mohla poslať späť na úroveň 0,00025 BTC, kde by mohol nastať odraz. Existuje však aj support na úrovni 0,00030 BTC.

Podľa RSI je Tezos prekúpený. To naznačuje potenciálnu korekciu. Scenár však zostáva na daily MACD býčí.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa ťažiť kryptomeny? Vďaka týmto grafickým kartám budete profitovať!

Zdroj:
cryptopotato.com

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ľuboš Kovár Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ľuboš Kovár
Member

Na H&S sú na TV priamo nástroje na zakreslenie, netreba tam kresliť čiary.