ethereum oslava constantinople petersburg

Ethereum už zajtra čaká veľká udalosť, respektíve update siete. V tomto článku sme pre vás zhrnuli všetky dôležité zmeny, ktoré prebehnú počas zajtrajšieho dňa.

Ethereum London update alebo aj hardfork obsahuje 5 dôležitých prvok, ktoré budú pridané do siete. Najhlavnejší, o ktorom sa najviac hovorí, je EIP-1559.

EIP-1559: Zmena poplatkov

EIP-1559 sa pokúša vyriešiť nepredvídateľnosť sieťových poplatkov. Používateľ pri odoslaní transakcie si môže vybrať medzi lacnými a pomalými transakciami a rýchlymi a zároveň drahšími.

Neúmyselným dôsledkom je, že baníci (mineri) majú motiváciu poskytovať možnosť transakcie za vyššiu cenu. Výsledkom je, že používatelia kryptomien platia za svoje transakcie vyšší sieťový poplatok.

EIP-1559 zavádza minimálny poplatok, ktorý je potrebné zaplatiť pri transakcii. Tento minimálny sieťový poplatok (základný poplatok) sa líši v závislosti od počtu transakcií, ktoré prechádzajú cez sieť. Základný poplatok sa zároveň v sieti spáli a Ethereum sa môže reálne stať deflačnou kryptomenou. Dobrá správa je aj to, že podľa rôznych výskumov by priemerná cena za transakciu po tomto update mala výrazne opadnúť.

O ďalšom pláne na zlepšenie Ethereum siete sme písali aj v ďalšom článku: Je čas posunúť Ethereum na vyššiu úroveň – tvrdí Vitalik Buterin

EIP-3198: Operačný kód BASEFEE

Priamo súvisí s vylepšeniami EIP-1559. Operačný kód BASEFEE vráti hodnotu základného poplatku v aktuálnom bloku EVM. To umožňuje inteligentným zmluvám alebo DApps okamžite získať hodnotu základného poplatku. Cieľom EIP-3198 je umožniť DApps a inteligentným zmluvám zlepšiť svoje služby.

EIP-3529: Zníženie žiadostí o vrátanie

EIP-3529 odstraňuje poplatky pre SELFDESTRUCT a znižuje fee refund pre SSTORE. Pôvodne boli zavedené refundácie pre SSTORE a SELFDESTRUCT. Je to stimul pre vývojárov k vytváraniu takých aplikácií, ktoré efektívne využívajú úložisko a znižujú nadbytočné kódy.

EIP-3541: Odmietnutie nových zmlúv s bajtom 0xEF

Existujúce inteligentné zmluvy s bajtom 0xEF zostanú naďalej funkčné, avšak nové zmluvy s 0xEF už budú po novom odmietnuté. Inovácia EIP-3541 je z dôvodu implementácie objektového formátu EVM (EVMOF). Tento protokol má zabrániť klientom v zámene medzi predchádzajúcimi inteligentnými zmluvami, ktoré nie sú v EVMOF, a novými inteligentnými zmluvami vo formáte EVMOF. Ak návrh EVMOF neprejde, EIP-3541 bude možné implementovať do budúcich aktualizácií, ktoré si to budú vyžadovať.

EIP-3554: Difficulty Ethereum Bomb

Táto aktualizácia obťažnosti má za následok, že ťažba Etherea bude menej príťažlivá. Povzbudzuje baníkov, aby prešli z verzie ETH 1.0 na ETH 2.0. Úplne zlúčenie sieti je naplánované na inováciu pod názvom Šanghaj, ktorá bude v októbri 2021.

Prečítaj si aj: Ethereum dosiahne 14 000 USD ešte tento rok – fraktálna analýza TradingShot hovorí o vysokej pravdepodobnosti

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance