MMF varuje pred recesiou
MMF varuje pred recesiou. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Stále nepriaznivé markoekonomické prostredie potláča dopyt a ceny rôznych aktív neustále klesajú počas väčšinu roka 2022. Nedávno vyšla nová správa o inflácii v USA, ktorá opäť potvrdila, že tempo rastu neutícha, ako sme vás informovali. Odpoveď FED-u pravdepodobne bude rovnaká ako na posledných zasadnutiach a úrokové sadzby sa opäť zvýšia. Dosah na Bitcoin aj tradičné trhy v konečnom dôsledku môže byť zničujúci.

MMF (Medzinárodný menový fond) nedávno varoval pred ďalším ekonomickým poklesom a informuje, že v roku 2023 bude svet čeliť ešte horšej recesii. To znamená, že na finančných trhoch bude znovu prevládať strach v dôsledku poklesu cien kryptomien a akcií.

Bitcoin koreluje s akciami

Bitcoin posledný rok silno koreluje s akciami. Jedným z indexov s pevnou väzbou na Bitcoin je práve S&P 500. Na Bitcoin sú naviazané altcoiny, čo znamená, že ak BTC reaguje na akcie, altcoiny reagujú na BTC a vo výsledku kryptomeny robia to, čo akcie.

Prvú závažnú koreláciu sme mohli vidieť na začiatku pandemického obdobia, keď trhy klesli veľmi podobne a následne aj vytvorili minimum vďaka stimulom zo strany USA. V súčasnosti oba trhy reagujú na zvyšovanie úrokových sadzieb tiež analogicky a korelácia je stále prítomná.

Bitcoin: spotová cena
Bitcoin: spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V konečnom dôsledku môžeme očakávať pokles Bitcoinu, ak sa varovanie MMF stane skutočnosťou. To poháňa investorov, aby vytiahli svoje prostriedky prostredníctvom masívnych výpredajov.

Ak by FED zvážil varovanie MMF, mohlo by to znamenať pohyb cien smerom hore. Obmedzenie rastu úrokových sadzieb by spôsobilo uvoľnenie napätia na trhoch a čas na vydýchnutie. Nakoniec by nemuselo dôjsť k prehĺbeniu recesie v ďalšom roku. Zatiaľ ale realita vyzerá presne naopak a všetci očakávajú ďalšie zvýšenie sadzieb v novembri o 75 bázických bodov.

Existuje nádej na zmiernenie situácie aj bez centrálnych bánk? Ak by FED vyvolal kapituláciu na trhoch, znamenalo by to nákupnú príležitosť pre mnohých investorov, čím by sa navýšil dopyt a ceny by mohli rásť. Najprv by ale museli klesnúť zo súčasných úrovní.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár Paul Tudor: Bitcoin bude v budúcnosti raketovo rásť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance