Bitcoin a odlivy z búrz
Bitcoin a odlivy z búrz. Zdroj: Shutterstock.com/EVASr

Bitcoin zažíva opäť predajný tlak zo strany investorov ako odpoveď na nedávnu správu o inflácii v USA, ktorá je horšia ako sa očakávalo. Medzitým burzy zaznamenali obrovské odlivy za niekoľko posledných dní, čo potvrdzuje dlhodobý trend sťahovania kapitálu. Čo to môže pre cenu Bitcoinu znamenať?

Dňa 13. októbra bola zverejnená správa o inflácii, ktorá ukazuje, že septembrový index spotrebiteľských cien (CPI) medziročne vzrástol o 8,2 % v porovnaní s očakávanými 8,1 %. V tom istom čase jadrový CPI tiež dosiahol 6,6 % medziročne, čím sa stal najvyššou úrovňou od roku 1982.

Bitcoin: odlivy z búrz
Bitcoin: odlivy z búrz. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin nemá dôvod rásť

Ako vidíme na grafe vyššie, od 11. októbra sa rozdiel medzi prílivmi a odlivmi prudko navýšil a pokračoval aj nasledujúce dni. Odliv z búrz má dve strany mince. Na jednej strane, ak z búrz odchádzajú bitcoiny, buď boli zamenené za iné meny, alebo boli presunuté do offline priestoru. To znamená, že nie je ochota ich obchodovať a investori si uvedomujú hodnotu a obmedzenú ponuku Bitcoinu.

Na druhej strane, ak investori na burzu vkladajú mince, väčšinou je to z dôvodu ich predaja, čo spôsobuje pokles ceny. Okrem toho môžu vysoké odlivy vyvolať ďalší prudký nárast volatility. Ako sme vás informovali, volatilita Bitcoinu klesla na historickú úroveň a obchoduje sa stabilnejšie ako akcie.

Objavili sa ale obavy v súvislosti s poklesom volatility pri znížených objemoch obchodovania. Ak má v budúcnosti cena Bitcoinu rásť, musí existovať dostatočný objem, ktorý podporí cenový rast. S nízkym objemom obchodovania a vysokým odlivom na burzách bude tento scenár stále menej pravdepodobný.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: Bitcoin klesol a opäť rastie. S akými scenármi možno rátať v najbližšej dobe?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance