Bitcoin bude raketovo rásť
Bitcoin bude raketovo rásť. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Paul Tudor Jones, miliardár a manažér heďzových fondov, nedávno povedal, že vidí svetlú budúcnosť pre kryptomenový trh. Bitcoin by mal údajne dosiahnuť oveľa vyššiu hodnotu, a to aj napriek súčasnej neistej situácii a nepriaznivému makroekonomickému prostrediu, ktoré nepraje rizikovým aktívam.

Tudor v rozhovore pre CNBC Squawk Box 10. októbra povedal, že závažným problémom je predovšetkým inflácia. Ak sa ju nepodarí znížiť, bude mať obrovský dosah na fiškálne obmedzenie. Výhodou Bitcoinu je aj jeho inflačné zaistenie, ktoré môže byť užitočné a hodnotné hlavne v časoch, keď je príliš veľa peňazí na trhu.

„Keď je príliš veľa peňazí v obehu, čo je dôvod, prečo máme infláciu a príliš veľa fyzických výdavkov, prichádza na rad niečo ako kryptomeny, konkrétne Bitcoin, ktorý disponuje obmedzeným množstvom. Raz bude mať hodnotu,“ povedal Tudor.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin musí počkať na stabilizáciu ekonomiky

Predpoklad miliardára vychádza hlavne z nedostatku Bitcoinu, ktorý mu má zabezpečiť v budúcnosti omnoho vyššiu cenu. Tudor sa navyše netají ani tým, že sám je majiteľom BTC. V polovici roka 2020 expert v odvetví hedžových fondov informoval, že investoval jedno až dve percentá svojho multimiliardového portfólia práve do Bitcoinu.

Aj keď sa môže zdať, že mnohé osobnosti vidia svetlú budúcnosť kryptomien, súčasná menová politika sa zatiaľ vyvíja opačným smerom. Ak dôjde k zhodnoteniu kryptomien, pravdepodobne sa tak stane až neskôr, kým sa globálna ekonomika stabilizuje.

V súčasnosti je inflácia stále vysoká a neustále zvyšovanie úrokových sadzieb spôsobuje ochudobnenie potenciálnych investorov rizikových aktív, ktorí dávajú od kryptomien ruky preč. Aj keď môže mať Tudor pravdu, pravdepodobne potrvá Bitcoinu minimálne niekoľko mesiacov, kým sa trend obráti, čo by mohlo nastať už v roku 2023.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto spoločnosť začína kontrolovať celý kryptomenový trh!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance