Dosiahne Bitcoin 500 000 dolárov?
Dosiahne Bitcoin 500 000 dolárov? Zdroj: Shutterstock.com/Natanael Ginting

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital, miliardár Mike Novogratz,v minulosti tvrdil, že najväčšia kryptomena Bitcoin dosiahne do piatich rokov hodnotu 500-tisíc dolárov za jeden BTC. Svojho názora sa držal dlhší čas, no nedávno svoje stanovisko zmenil. V rozhovore pre Bloomberg TV uviedol, že nevidí už moc reálne možnosť, že by Bitcoin mohol túto hranicu dosiahnuť.

Ešte v marci tohto roku Novogratz predpovedal rastúci trend, pričom v júli svoju predpoveď aktualizoval a svoju prognózu stanovil na úroveň 500 000 dolárov. Odvtedy sa ale Bitcoin stále nedostal z korekčnej štruktúry. Dokonca klesol na dvojročné minimum bezprostredne po krachu kryptomenovej burzy FTX. Je však vôbec reálne, aby Bitcoin niekedy dosiahol takúto cenu?

Bitcoin za pol milióna?

Na grafe nižšie vidíme logaritmický graf bitcoinového indexu BLX na mesačnej perióde. Ak by sme uvažovali nad dosiahnutím hladiny 500 000 dolárov, Bitcoin by musel narásť o približne 2 900 % od súčasnej trhovej hodnoty. Zároveň je potrebné dodať, že bullruny sú stále menej ziskové a túto skutočnosť jasne vidieť na sklone dlhodobého trendu bitcoinového indexu od roku 2010.

Bitcoin na ceste k 500 000
Bitcoin na ceste k 500 000. Zdroj: TradingView

Posledný bullrun dosiahol zhodnotenie približne 1 900 %. To znamená, že BTC by musel prekonať výkonnosť predošlého bullrunu, ak by sme chceli vidieť hodnotu 500 000 dolárov do 5 rokov. Predpokladáme, že rastúci trend bude prítomný opäť pred halvingom, čo by mohlo nastať v druhej polovici roka 2023, keďže halving je plánovaný na prelome prvého a druhého kvartálu 2024.

V konečnom dôsledku by Bitcoin musel tento rast zaznamenať v najbližšom bullrune, čo je vysoko nepravdepodobné. Napriek tomu vieme zhodnotiť, že halvingové cykly Bitcoinu nie sú zatiaľ porušené a Bitcoin má stále priestor niekoľko ďalších mesiacov na formovanie konečného dna. Pravdepodobnosť, že by Bitcoin dosiahol hodnotu 500-tisíc dolárov počas ďalšieho rastúceho trendu, je minimálna, no v budúcnosti pri rastúcej adopcii a záujmu zo strany finančných inštitúcií tu takáto možnosť je.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 veci, ktoré sledovať na kryptomenovom trhu v roku 2023