Hackeri okradli Axie Infinity o 620 miliónov dolárov!

Novinky Hackeri okradli Axie Infinity o 620 miliónov dolárov!
Hackeri okradli Axie Infinity o 620 miliónov dolárov! ,zdroj: www.shutterstock.com/SergeyNivens
BITmarkets BITmarkets

Blockchainový NFT projekt Axie Infinity, ktorý beží na sieti Ronin, sa stal obeťou kybernetických zlodejov. Sieť bola napadnutá a hackerom sa podarilo ukradnúť viac ako 173 500 ETH a 25,5 miliónov dolárov v USDC. Útočník alebo skupina útočníkov získali kryptomenové aktíva v hodnote približne 620 miliónov dolárov a mosty Ronin či Katana Dex boli dočasne pozastavené.

Axie Infinity bol nemilosrdne napadnutý

Axie Infinity, najväčšia blockchainová hra s nezameniteľnými tokenmi (NFT), utrpela v utorok útok po tom, čo boli napadnuté validátory siete Ronin. Sky Mavis, čo je spoločnosť stojaca za projektom Axie Infinity, vysvetlila, že validátory boli kompromitované už 23. marca.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki predpovedá tretiu svetovú vojnu – odporúča mať našetrené bitcoiny či zlato!

Finančné prostriedky boli stiahnuté v dvoch transakciách. V Sky Mavis objavili útok po tom, čo sa používateľ začal sťažovať, že nemôže vybrať svojich 5 000 ETH.

„Kriminálnici použili hacknuté súkromné ​​kľúče a následne sfalšovali výbery. Momentálne spolupracujeme s predstaviteľmi orgánov činných v trestnom konaní, profesionálnymi kryptografmi a našimi investormi, aby sme zabezpečili, že všetky finančné prostriedky budú vrátené. Všetky aktíva AXS, RON či SLP na Ronine sú momentálne v bezpečí.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Ide o najväčší hackerský útok v tomto roku!

Útok proti sieti Ronin je ten najväčší hack kryptomenového protokolu v tomto roku. Prekonal takmer dvojnásobne útok proti tzv. „Wormhole”. Tento útok proti zaznamenal stratu cca. 320 miliónov dolárov. Sky Mavis potvrdil, že „tím spolupracuje s orgánmi, aby zabezpečili, že kyberzločinci budú postavení pred súd”.

Okrem toho tím premýšľa o tom, ako zabezpečiť, aby boli používatelia lepšie chránení a akým spôsobom budú aktíva vrátené. „Sky Mavis je tu na dlhú dobu a bude pokračovať v budovaní a rozvíjaní tohto projektu” uzatvára správu hovorca spoločnosti.

Čítaj ďalej: Trh s kryptomenami narástol za posledný mesiac o neuveriteľných 400 miliárd USD

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TAGY: