Cena benzínu ďalej rastie
Cena benzínu ďalej rastie, zdroj: shutterstock.com/Maksim Safaniuk

Binance

Cena benzínu aj tento týždeň rástla. Po prvýkrát sme na niektorých miestach na Slovensku natankovali za vyššiu cenu ako 1,8 eura za liter. Cena nafty od začiatku roka zaznamenala ešte väčší pohyb, a to o 35 centov viac.

Ceny benzínu ďalej rastú

Ceny benzínu a nafty priemerne od začiatku roka každý týždeň rastú o približne 2 – 3 centy nahor. Najrýchlejší rast až o 6 centov bol prvý týždeň počas vypuknutia rusko-ukrajinského konfliktu. Odvtedy cena naďalej pokračuje v rastúcom trende. Posledný marcový týždeň podľa statistics.sk bola cena za benzín Natural 95 oktánový 1,701, teraz sa cena blíži k 1,8 eura za liter. Cena motorovej nafty sa pohybuje približne o 3 centy nižšie.

Ceny benzínu v roku 2022
Ceny benzínu v roku 2022, zdroj: statdat.statistics.sk

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ceny ropy poklesli, benzínu nie!

Cenový nárast pohonných hmôt pokračuje aj napriek poklesu ceny ropy na globálnych trhoch. Od 06. 03. 2022, keď cena za barel bola nad 130 dolárov, bol zaznamenaný 25-percentný pokles na priemernú hodnotu okolo 100 dolárov za jeden barel. Môže to byť prvý potenciálny náznak otočenia trendu a možno už nasledujúci týždeň po dlhom období natankujeme lacnejšie, ako predchádzajúci týždeň.

Cena ropy klesá
Cena ropy klesá, zdroj: tradingview.com

Prečítaj si aj: Graf na dnes: Kryptomeny opäť lámu rekordy – niektoré rástli aj o neuveriteľných 1 000 %!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre