Má Cardano stále potenciál? Fundamentálne dôvody, prečo Cardano môže v budúcnosti prekonať svoje maximum
Má Cardano stále potenciál? Fundamentálne dôvody, prečo Cardano môže v budúcnosti prekonať svoje maximum. Zdroj: shutterstock.com/Chayut01

Cardano patrí medzi najväčšie kryptomeny v celom odvetví. Aktuálne sa nachádza na 8. mieste v rebríčku podľa trhovej kapitalizácie. Ide nielen o známu kryptomenu, aj o projekt, ktorého ekosystém vykazuje veľké známky vývoja. Len 13. júla získalo Cardano 201 nových aplikácií.

Má Cardano stále potenciál?

Pozitívnou správou pre Cardano je aj záujem švajčiarskej digitálnej banky Sygnum Bank, ktorá nedávno oznámil, že v rámci svojich služieb umožní klientom staking token ADA na bankovej úrovni, čo je svetový unikát. Cardano tak rozšíri portfólio stakingových protokolov (obsahuje napr. ETH, ICP či XTZ), ktoré inštitúcia umožňuje.

Deň pred týmto oznámením zakladateľ Cardana Ch. Hoskinson ubezpečil investorov, že ďalšie odklady dlho očakávaného hard forku Vasil by už nemali prísť.

V tomto smere sme tak trochu v záverečnej fáze testovania. Takže ak sa neobjaví nič nové, nepredpokladám, že by sme mali nejaké ďalšie oneskorenia,“ ubezpečil Hoskinson.

Dlho očakávaný hard fork Vasil láka investorov, keďže má priniesť sieti masívne zlepšenie škálovateľnosti a výkonnosti siete.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cenová predikcia

Predikcie ďalšieho vývoja ceny tokenu ADA sa rôznia. Podľa spoločnosti Analyticsinsight by v roku 2025 mohla dosiahnuť maximálnu cenu 4,38 dolárov, alebo minimálnu od 3,81 či 3,68 dolárov. Predikcie DigitalCoinPrice či TradingBeasts sú skromnejšie a rátajú s cenu okolo 2 dolárov. WalletInvestor predpovedá Cardanu svetlejšiu budúcnosť: maximum 8,96 dolárov a minimum 6,062.

Graf: ADA/USDT. 1T
Graf: ADA/USDT. 1T. Zdroj: Tradingview

V čase písania tohto článku sa token ADA obchoduje za 0,5 dolára. Maximum dosiahol 2. septembra 2021 pri cene 3,10 dolára. Od svojho maxima je kryptomena vzdialená 83,8 %. Na grafe vyššie môžeme vidieť, že ADA sa nachádza v zóne supportu, pod ktorú keď padne, môžeme byť svedkami masívneho poklesu do cenových úrovní, ktoré sme videli začiatkom roka 2021 a počas roka 2020.

Napriek súčasnému klesajúcemu trendu a v prípade, že by Bitcoin opäť klesol, Cardano patrí medzi projekty, ktoré usilovne pracujú na svojom vývoji a snažia sa implementovať vedecký prístup v riešení problémov, ako sú škálovanie, inteligentné zmluvy či priepustnosť.

Čítaj ďalej: Éra rýchlych peňazí skončila, chamtivosť spustila medvedí trh (Komentár)

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance