Litecoin bude opäť rásť
Litecoin bude opäť rásť. Zdroj: shutterstock.com/Andrey_Popov/DUSAN ZIDAR

Litecoin je jedna z najstarších kryptomien vôbec a je často prezývaný ako digitálne striebro. Rovnako, ako v prípade bitcoinu, najdôležitejšou udalosťou v sieti je halving. Práve vďaka halvingovým cyklom by sa mala cena LTC zhodnotiť v najbližších mesiacoch. Rast by ale mohli potlačiť negatívne makroekonomické faktory.

Halving je za rohom

Ďalší halving je v čase písania článku podľa údajov litecoinhalving naplánovaný o 147 dní na 3. augusta 2023. Na grafe nižšie môžeme vidieť, ako sa prejavil cenový rast práve v období pred touto udalosťou. Je preto pravdepodobné, že LTC sa zhodnotí v najbližšom období tiež. O tom, ako funguje halving sa môžete viac dočítať v článku Čo je to halvingový cyklus a prečo výrazne ovplyvňuje cenu Bitcoinu?

Zároveň je ľahké odsledovať aj ziskovosť bullrunov pred samotným halvingom. Minulý cyklus cena zaznamenala nárast 560 %, zatiaľ čo predtým až o 860 %. Mohli by sme preto dedukovať, že súčasný bullrun bude opäť slabší. Rovnaké správanie môžeme odsledovať aj na trhu s bitcoinom. V prípade litecoinu cena dosiahla od najnižšieho bodu korekcie zatiaľ maximálne 170 %, čo otvára pomerne slušný priestor na ešte väčší rast.

Litecoin: halvingové cykly
Litecoin: halvingové cykly. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Litecoin za 180 dolárov

Ak by sme zachovali klesajúce zhodnotenie o 200 % ako v prípade dvoch predošlých halvingov, cena by mohla teoreticky narásť až na 180 dolárov. Netreba ale zabúdať na to, že predpovedanie ceny len na základe halvingu je špekulatívne. Napriek tomu nám pomáha identifikovať, v akej fáze sa trh nachádza. V prípade, že sa zaujímate viac o halving litecoinu, odporúčame vám prečítať si aj náš predošlý článok Litecoin v tomto roku čaká kľúčová udalosť. Ako sa prejaví na cene?

Bohužiaľ, v súčasnosti si nemôžeme byť istí ničím, pretože makroekonomické prostredie zažíva posledné roky extrémne šoky, ktoré potláčajú dopyt na trhu nie len rizikových aktív. Ak sa ekonomické faktory budú zhoršovať, je nutné mať na pamäti, že môže dôjsť ku ďalšej korekcii.

Podľa údajov z CoinMarketCap, sa litecoin nachádza na 13. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 6,1 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania v čase písania článku klesol o 10 % na úroveň 512 miliónov dolárov.

Prečíta jsi tiež: Najziskovejšia kryptomena týždňa valcuje konkurenciu