Bude pokračovať konsolidácia BTC
Bude pokračovať konsolidácia BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Jin Odin

BTC vytvoril za jediný deň sviečku, ktorá predstavuje denný výkyv až 22 % smerom nadol. Z krátkodobého hľadiska je cena prehriata a dosiahla minimum 42 000 $. Predstavuje tento pohyb kapituláciu súčasného bull trendu, alebo sme v klasickej korekcii? V hre je totižto aj pokračujúca konsolidácia do konca roka.

Likvidácia kryptomien presahuje 2,5 miliardy dolárov

Údaje z TradingView ukázali, že BTC/USD dosiahli miestne minimá okolo 41 960 $. Keď nastala panika, pozície s pákovým efektom sa uvoľnili a obchodníci kapitulovali. 24-hodinové likvidácie kryptomien presiahli 2,5 miliardy dolárov.

Likvidácie kryptomien
Likvidácie kryptomien. Zdroj: Coinglass

„50 000 dolárov bude pravdepodobne odporom na dlhšiu dobu,“ zhrnul filbfilb, spoluzakladateľ obchodnej platformy Decentrader.

„Distribúcia bude pravdepodobne znamenať konsolidáciu do Q1 budúceho roka. Misia na Mesiac však stále nie je mŕtva.“

Obavy zo správania obchodníkov boli prítomné už v piatok. Údaje ukázali, že trh by mohol byť ľahko nadmerne zaťažený na predchádzajúcich úrovniach, ktoré sa blížili k 60 000 $.

Bitcoin sa medzitým len vyhol útoku na support v hladine 40 000 dolárov. To by bol dôvod na medvedí obrat, uviedol analytik TechDev. Stále však platí, že dlhodobý trend Bitcoinu nebol narušený.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – prepad za jediný deň o 22 %! Skončil dlhodobý rastúci trend?

Ethereum zachováva silu voči BTC

Ako vidíme na dennom grafe ETH/BTC, tak Ethereum nestráca svoju silu a práve naopak, rastie. Denná sviečka predstavuje nárast až o 6,50 % v časoch, keď celý trh zažíva silnú korekciu.

ETH/BTC 1D
ETH/BTC 1D. Zdroj: TradingView

Mohlo by ťa zaujímať – Bude Solana blockchainom, ktorý porazí Ethereum? K téme sa vyjadrili dvaja spoluzakladatelia Solany

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance