Top 3 kryptomeny do konca roka
Top 3 kryptomeny do konca roka, zdroj: shutterstock.com/Autor: SPF

Väčšina kryptomien počas posledného poklesu stratila približne 40 %. Krátkodobé negatívne fundamenty spôsobili podobný efekt, aký sme mali na trhu začiatkom leta. A to veľký cenový prepad. Nemusí to ale znamenať, že rastúci trend alebo aj bull market skončili. Oplatí sa teraz nakúpiť kryptomeny a profitovať?

Prečo trh spadol?

Aktuálne máme na trhu niekoľko negatívnych fundamentov, ktoré by ale nemali mať veľký dopad na dlhodobý cenový vývoj. Dosť môže zamiešať o týždeň karty americká centrálna banka, ktorá pravdepodobne schváli zníženie tlačenia peňazí, a to môže znamenať postupne oslabovanie rastu počas roka 2022. Neznamená to ale, že rast sa definitívne skončí. Cieľom centrálnej banky USA bolo stimulovať ekonomiku po kríze, aby sa znovu stabilizoval rast. Aj vďaka tomu najväčšie svetové akcie urobili za posledné takmer 2 roky od poslednej krízy viac ako 100 % zhodnotenie. Bitcoin dokonca viac ako 1 000 %. Zvyšujú sa teda obavy, že by sa rast mohol spomaliť, kvôli čomu niektorí investori predávajú. Kryptomenový a akciový trh od leta prakticky identicky korelujú. Takže môžeme z veľkej časti aj v menovej politike hľadať príčinu. Pozitívny dopad nemajú na trh ani obavy z krachu Evergrande, ani nového variantu koronavírusu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bude pokračovať bullish trend?

Toto je otázka, na ktorú nikto nemá a ani nemá odkiaľ mať 100 percentnú odpoveď, keďže trh sa mení každý deň. Na druhej strane na trhu naďalej prevláda prevažne bullish nálada a po väčšom raste, ktorý už je na trhu niekoľko mesiacov, môže prísť väčšia korekcia. V roku 2017 sme podobné korekcie ako boli teraz, mali na trhu takmer každé 2 mesiace.

Poklesy v bull markete
Poklesy v bull markete, zdroj: tradingview.com a PlanB

Je teraz správny čas nakúpiť kryptomeny?

Po každej korekcii sa pre obchodníka tvorí veľmi zaujímavá príležitosť na trhu, a práve v tomto období sa najviac rozhoduje o ziskoch. Následne, keď sa trh znovu, a či už tento rok alebo aj za niekoľko mesiacov, vráti späť na maximum, potom môžeme buď vyberať zisky, alebo mať otvorené profity. Pre dlhodobé udržanie zisku nie je zlý aj DCA obchodný systém, vďaka ktorému si vieme spriemerovať v poklesoch cenu na lepšiu úroveň.

Článok nie investičné poradenstvo. Má iba informatívny charakter. Investovanie berte ako dlhodobú záležitosť. Podobné poklesy, aké sme mali minulý týždeň, iba počas nasledujúcich rokov zažijeme minimálne 10-krát, ak sa trh nejako výrazne nezmení. Pre niekoho môže byť toto obdobie psychicky náročné. Dá nám ale možnosť spoznať samého seba a naše nedostatky.

Prečítaj si aj: Ekosystém Solana môže ďakovať tímu výskumníkov – chyba, ktorú našli, ich mohla pripraviť o 2,6 miliardy USD!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance