Solana vs. Ethereum
Solana vs. Ethereum. Zdroj: Google

Stále častejšie sa vo svete kryptomien vynára otázka, kto by mohol zosadiť Ethereum z pomyselného prvenstva v sektore DeFi. Sieť naďalej bojuje s vysokými poplatkami a častokrát aj preťažením. Aj to je dôvod, prečo značná časť vývojárov prešla ku konkurencii. A k tej patrí aj protokol Solana, pre ktorý je rok 2021 extrémne úspešný.

Solana vs. Ethereum

Ak sa pozrieme na rozdiely medzi týmito dvoma sieťami, tak podľa spoluzakladateľa Solany sú výrazné. Anatolij Jakovenko tvrdí, že Solana pre vývojárov ponúka super rýchle vyrovnávacie vrstvy. Pred nedávnom sa o tejto téme rozhovoril v podcaste Unchained:

„To, čo budujeme, je naozaj veľmi rýchla, vysoko výkonná vrstva, ktorej súčasťou je aj zúčtovanie.“

Prečítaj si tiež: Dovolenka v Chorvátsku a platenie kryptomenami? Najväčší supermarket začne akceptovať kryptomeny!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Zúčtovacie vrstvy zabezpečujú podporu ďalších blockchainových ekosystémov, ktorým poskytujú bezpečnosť a nemennosť transakcií.

V podcaste sa vyjadril aj ďalší spoluzakladateľ Solany, Raj Gokal. Podľa neho Ethereum ťaží najmä zo svojho postavenia na trhu.

Ak bude chcieť Solana poraziť Ethereum, môže sa to udiať jedine v tom prípade, ak získa omnoho vyššiu využiteľnosť. A tieto prípady použitia pomaly, ale isto pribúdajú. Začiatkom tohto roka sa spoločnosť Neon Labs rozhodla nasadiť virtuálny stroj Ethereum (EVM) na Solane. Dôvod bol jednoduchý. Chceli pre používateľov zabezpečiť nízke poplatky.

Jakovenko však stále trvá na tom, že používatelia ETH túto sieť nikdy neopustia. Podľa neho má Solana pred sebou ešte veľmi dlhú cestu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance