LENS Protokol
LENS Protokol. Zdroj: Google

DeFi protokol AAVE spúšťa veľmi zaujímavý projekt v podobe decentralizovanej platformy sociálnych médií, tzv. Lens Protocol.

AAVE a sociálna platforma Lens Protocol

Vývojári, ktorí stoja za protokolom AAVE, vytvorili Lens Protocol. Ide o open-source platformu založenú na čoraz populárnejšom Webe 3.0. Táto nová platforma sociálnych médií je postavená na blockchaine Polygon.

Projekt bol pomenovaný podľa tzv. „lens culinaris“, čo je rastlina, ktorá má symbolický vzťah s baktériami v pôde.

Prečítaj si tiež: Salvádorský prezident Bukele vs. kritik Bitcoinu Peter Schiff – mediálne útoky pokračujú!

Používatelia budú mať možnosť vytvoriť si profily vo forme NFT. Tieto NFT tokeny budú obsahovať históriu všetkých príspevkov, komentárov a celého obsahu, ktorý ste vytvorili. Takže celá vaša história je prezentovaná a obalená do jedného NFT tokenu.

Na platforme bude aj možnosť sledovania ostatných NFT profilov. Používatelia tak budú môcť zhromažďovať publikované diela od iných užívateľov na platforme a opätovne ich publikovať prostredníctvom funkcie „mirror“.

Protokol AAVE plánoval vstup do sveta sociálnych médií už dlhšiu dobu. V júli 2021 zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti AAVE Stani Kulechov prezradil, že plánujú vytvoriť silnú alternatívu Twitteru. Prvé plány naznačovali, že celý projekt bude fungovať na sieti Ethereum. Plány sa však zmenili a projekt beží na blockchaine Polygon.