Legenda menom John McAfee – Pozoruhodný príbeh jeho života

Wallstreetpepe PC banerBitmarkets

John McAfee je dozaista jednou z najzaujímavejších a tiež najkontroverznejších verejných osobností vo svete technológií a jeho meno iste nie je čitateľom Kryptomagazinu neznáme. Počas svojho pestrého života zažil nespočetné množstvo vzostupov a pádov a nech už na jeho osobu máte akýkoľvek názor, jeho život určite nebol nudný.

Svoju kariéru začal ako podomový predajca, aby nakoniec spojil svoje meno s jedným z najpopulárnejších antivírusových programov na svete. Je veľkým fanúšikom Bitcoinu, ale tiež hlavným aktérom veľkého počtu súdnych sporov. Mal problémy s alkoholom, aj so zneužívaním návykových látok a niekoľkokrát skončil za mrežami.

Presťahoval sa do Belize, pokúsil sa kandidovať na prezidenta USA, založil svoju politickú stranu a stihol ešte mnoho ďalších vecí. Jeho život je plný fascinujúcich anekdot, sporných udalostí a prekvapivých zvratov, ktoré ho nakoniec doviedli na miesto, kde sa práve teraz nachádza. My sme z jeho pestrého života vybrali niekoľko zaujímavých faktov, ktoré o Johnovi zrejme netušíte.

Problémová mladosť

McAfee sa narodil vo Veľkej Británii 18. septembra 1945. Ešte keď bol veľmi mladý, tak sa jeho rodičia presťahovali do Roanoke vo Virgínii. Jeho detstvo ale nebolo veľmi šťastné. Otec, ktorý pracoval ako zememerač, bol ťažký alkoholik a keď mal John 15 rokov, jeho otec spáchal samovraždu. V Roanoke John nastúpil na tamojšej vyššiu odbornú školu Roanoke College a tam sa začali jeho problémy s nadmerným pitím.

Veľmi šikovný obchodník

John má za sebou pomerne pestrú obchodnú kariéru. V úplných začiatkoch sa živil ako podomový predajca, kedy chodil od dverí k dverám a predávam časopisy. Potom začal pracovať vo firme, ktorá vyvíjala systémy pre karty. Tam sa zoznámil so základmi výpočtovej techniky a vďaka týmto znalostiam sa mu podarilo získať prácu pri železničnej spoločnosti Missouri Pacific Railroad, kde pracoval s ultramoderným počítačovým IBM systémom.

V 70. rokoch sa presťahoval do Silicon Valley, kde pracoval pre rôzne technologické spoločnosti. V roku 1986 sa objavil prvý veľký počítačový vírus. John vycítil príležitosť a rozhodol sa založiť vlastnú antivírusovú spoločnosť. Jeho bezpečnostný softvér používali mnohé veľké globálne firmy po celom svete, hoci vtedy ešte mnohí jednotlivci netušili o online hrozbách a nemali o antivírus záujem.

Keď sa však v roku 1992 objavil ďalší vírus nazvaný Michelangelo, ktorý nakazil viac ako 5 miliónov počítačov, dopyt po ochrannom softvéri raketovo stúpol a McAfee antivírus sa v tej dobe stal jedným z najobľúbenejších.

V roku 1994 zo svojej antivírusovej spoločnosti odišiel, predal akcie a niekoľko rokov strávil prednášaním na obchodnej škole, poskytovaním rad začínajúcim podnikateľom, či prácou na vlastných projektoch. Stojí napríklad za vznikom dvoch sociálnych sietí – powwow a Tribal Voice.

Mohlo by vás zaujímať: McAfee má problém! – Predikcia nevychádza – Aká je šanca že príde o vtáka?

Problémy s alkoholom a drogami

Ako už bolo na začiatku spomínané, ​​McAfeeho problémy s alkoholom začali na škole a s pitím pokračoval po celú dobu svojej obchodnej kariéry. Okrem alkoholu začal experimentovať aj s tvrdšími drogami. Často v pracovnej dobe. Jedného dňa si kúpil psychedelickú látku DMT, ale po jej požití nič necítil. Preto sa rozhodol vyšňupat celý balík a nastalo peklo. Živé halucinácie, paranoja a hlasy, ktorým nedokázal uniknúť. Utekal ulicami a snažil sa ukryť za odpadkové koše pred ľuďmi, ktorým sa k nemu snažili priblížiť a kládli mu otázky, ktoré nebol schopný pochopiť.

V podobe duchu, do ktorého patrilo každodenné pitie škótskej a šnupanie koksu, pokračoval až do roku 1983. V tej dobe sa začínal cítiť sám a vystrašený a konečne sa rozhodol vyhľadať odbornú pomoc.

Ekonomický kolaps a strata mena

Okamih, kedy sa McAfee rozhodol predať svoje akcie a opustiť firmu, si naozaj nemohol vybrať lepšie. Za svoje akcie získal krásnych 100 milión dolárov, čo je suma, ktorá mu mala stačiť na celý jeho život. Lenže v roku 2008 nastal globálny hospodársky kolaps, ktorý na jednej strane inšpiroval aj vznik Bitcoinu, ale na strane druhej negatívne ovplyvnil bohatstvo McAfeeho. Ten počas neho stratil 96 percent všetkého, čo vlastnil.

McAfee nazval Bitcoin bezcenným! Po novom si obľúbil a ospevuje tieto 3 kryptomeny

Sťahovanie do Belize

John všetko, čo mal a odsťahoval sa do Belize, kde mu učaroval svet antibiotík a spojil svoje sily so spoločnosťou Quorumex. Začali sa u neho prejavovať symptómy stihomamu, kedy bol presvedčený, že ho neustále niekto sleduje. To nakoniec viedlo k jeho rozchodu so spoločnosťou.

V roku 2012 John zmizol z krajiny. Stalo sa tak potom, čo sa stal podozrivým zo spáchania vraždy svojho suseda. Usadil sa v Guatemale, kde ho polícia nakoniec zatkla za nelegálny vstup do krajiny a John bol vyhostený späť do USA.

Politické ambície

V USA Johnov prípad spolu s jeho nevšednou osobnosťou vzbudili veľkú mediálnu pozornosť. Tú sa rozhodol v septembri 2015 využiť a založil novú politickú stranu – The Cyber ​​Party. Pokúsil sa tiež uchádzať o kreslo prezidenta Spojených Štátov a z tohto dôvodu sa spojil s liberálne stranou. Nedokázal ale vyhrať súboj o nomináciu s guvernérom Nového Mexika Garym Johnsonom.

O jeho druhej prezidentskej kandidatúre sme písali v našom článku: Stane sa McAfee prvým americkým blockchain prezidentom?

McAffee a kryptomeny

V máji 2016 bol John McAffee vymenovaný za predsedu spoločnosti MGT Technologies, ktorá sa zaoberala investíciami do mobilných hier, kybernetickej bezpečnosti a do lekární. Ale ani tam John dlho nevydržal a čoskoro z firmy odišiel. Potom sa začal zaujímať o kryptomeny.

John patrí medzi veľkých zástancov a propagátorov digitálnych mien, na čele s Bitcoinom. Jeho predikcie vývoja ceny sú veľmi veľmi optimistické. Pripájame legendárny tweet, v ktorom zdvojnásobil svoju predpoveď na rovný milión dolárov za 1 BTC na konci roka 2020. Čo je v stávke, všetci iste veľmi dobre vieme. Ako sa mu jeho predpoveď zatiaľ plní, sa môžete kedykoľvek online na v tomto odkaze. Aktuálne sa zdá, že John môže mať problém.

Záver

Uvedené čriepky z jeho života dokazujú, o ako kontroverzná (ale aj zaujímavou) osobnosť sa jedná. Nechceme súdiť jeho činy, tak sa uspokojíme s tvrdením, že bez Johna McAfeeho by svet kryptomena nebol takým, akým ho poznáme dnes a že toho pre jeho propagáciu a zviditeľnenie John urobil skutočne dosť.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/top10-top-10-bizarnosti-ktore-sa-daju-objednat-z-aliexpress-u/

Kvakomat PC bannerFreedum fighter mobil