LaneAxis Driver Social Network: blockchain riešenie pre odvetvie nákladnej logistiky

BITmarkets BITmarkets

Odvetvie nákladnej dopravy má už celé desaťročia problém držať krok s novými technológiami. Je to nepríjemný fakt vzhľadom na to, že tento typ dopravy je pravdepodobne chrbticou svetového hospodárstva . Len v oblasti príjmov generuje v USA viac ako 800 miliárd dolárov ročne. Podľa aktuálnych odhadov by celosvetový logistický sektor mal v roku 2023 vygenerovať dokonca viac ako 15 biliónov dolárov.

Riadenie nákladnej dopravy si vyžaduje komplexné riešenie, keďže toto odvetvie narába s množstvom premenných častí ako sú rôzne účtovné knihy, zmluvy, interakcie tretích strán a kooperácia s množstvom ľudí v reťazci.

Príchod technológie blockchain môže priniesť (a takmer určite aj prinesie) do nákladnej dopravy nový technologický prúd, ktorým dosiahne tak potrebnú transformáciu tohto odvetvia. Chaos, podvody a neefektívnosť, ktoré dlho trápia túto sféru tak čoskoro skončia. A to všetko vďaka technológii blockchain.

LaneAxis, spoločnosť so šesťročnými skúsenosťami v oblasti nákladnej dopravy je pripravená voviesť toto odvetvie do novej vzrušujúcej éry. Blockchain platforma LaneAxis vytvorí priestor pre prijatie protokolov, ktoré umožnia používateľom overiť transakcie a sledovať kritické ciele v celom dodávateľskom reťazci. Vytvorením priameho spojenia medzi dopravcom a dodávateľom dokáže eliminovať potrebu drahých sprostredkovateľov tretích strán.

Kľúčom k vybudovaniu globálnej logistickej komunity je vývoj Driver Social Network (DSN). Vďaka nej sa spoločnosť LaneAxis stane priekopníkom vo vývoji štandardizovaných procesov dodávateľského reťazca s využitím blockchainu.

Tým, že DSN venuje zvýšenú pozornosť potrebám samotných špeditérov a nespolieha sa len na systémy zaužívané v jednotlivých prepravných spoločnostiach, vytvorí sieťový sociálny efekt, čo povedie k masovému prijatiu platformy v celom odvetví.

Rick Burnett, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti LaneAxis, sa k DSN vyjadril slovami:

“V konečnom dôsledku je cieľom Driver Social Network vybudovať veľkú sieť vodičov tak, aby ponuka prepravy rástla a prepravcovia vedeli rýchlo pridávať dopravcov do svojej siete. Aplikácia bude pritom ľahko použiteľná a vybavená benefitmi, ktoré si budú vodiči navzájom zdieľať. DSN je miesto kde vodiči nákladných automobilov nájdu všetky potrebné informácie o preprave, zľavách, ale aj zábavu.”

Cieľom LaneAxis je zaregistrovať viac ako 4 milióny vodičov s prístupom k 2 miliónom zásielok denne.

Skutočná hodnota platformy spočíva v spájaní komunity odosielateľov priamo s masívnou komunitou vodičov. Tá je väčšinou zložená z malých nezávislých dopravných spoločností disponujúcimi menej ako šiestimi nákladnými vozidlami.

Burnett ďalej dodáva:

“Vzhľadom na to, že sa rozšíri komunita dopravcov aj odosielateľov, obidve strany sa spoločne integrujú do virtuálneho dopravného ekosystému. Odosielatelia a dopravcovia budú komunikovať napriamo a nikdy nebudú mať dôvod využiť inú dopravnú platformu. Bude to prvá skutočná celosvetová dopravná komunita v tomto odvetví priemyslu.”

Vodiči nákladnej dopravy budú využívať AXIS token, čo im umožní získať zľavy napríklad na potraviny, pohonné hmoty a pneumatiky. Taktiež budú môcť disponovať aktuálnymi informáciami o doprave a počasí, ktoré budú určené výlučné im. Všetky informácie o zásielkach, miestach vyzdvihnutia či doručenia budú zapísané na decentralizovanom blockchaine, čo do tohto odvetvia prinesie poznatky, ktoré boli predtým nedosiahnuteľné.

Všetky vyššie uvedené funkcie budú fungovať pomocou AXIS tokenu, čo s jeho postupnou adopciou bude systematicky zvyšovať aj jeho hodnotu. Vďaka všetkým zainteresovaným stranám využívajúcim ekosystém LaneAxis, vznikne obrovské množstvo dát, čo bude viesť k implementácii GPS riešení, ktoré môžu byť použité v globálnom meradle.

Burnett – 20-ročný veterán v oblasti softvérových riešení pre nákladnú dopravu a logistiku a bývalý spoluvlastník kamiónovej spoločnosti – chápe, že vodiči sú základom prepravného priemyslu a až doteraz boli zo strany logistických datacentier do značnej miery ignorovaní. Burnett verí, že LaneAxis bude vyčnievať nad ostatnými spoločnosťami využívajúcimi technológiu blockchain. Kľúčom bude adopcia aplikácie DSN u vodičov, čo bude mať za následok pritiahnutie ostatných priemyselných spoločností do tohto ekosystému.

Keďže automobilový priemysel v súčasnosti trpí nedostatkom vodičov, unikátny sociálny aspekt, ktorý ponúka aplikácia LaneAxis DSN môže byť skutočne prevratný.

Platforma poskytuje všetky najmodernejšie technologické aspekty, ktoré nákladné odvetvie potrebuje pre efektívne fungovanie. Okrem toho umožňuje vodičom, ktorí sú často mimo domova aj niekoľko týždňov, byť v spojení so svojimi kolegami a ostatnými zúčastnenými osobami v celom logistickom reťazci.

Už 21. septembra spúšťa LaneAxis prvú fázu verejného predaja svojho tokenu. Počas aktuálneho predpredaju, v rámci ktorého sa už vyzbieralo viac ako 2 milióny dolárov,  je možné získať atraktívne bonusy.

Pre zakúpenie si AXIS tokenu a získanie informácií o LaneAxis, navštívte prosím stránku: laneaxis.io

Disclaimer: Článok nám bol do redakcie zaslaný a publikujeme ho v originálnom znení. Ak uvažujete o akejkoľvek investícii urobte si vlastný prieskum.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI