Eminem rapuje o Bitcoine – kryptomeny vstupujú do pop-kultúry

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoinu a zmienok o ostatných kryptomenách je plný internet. Ako je to však v hudbe alebo vo filme?

Pred pár dňami vydal Eminem novú pieseň s názvom Not alike”. Tá sa zaoberá súčasným štýlom života. Eminem v nej okrem iného rapuje aj Everybody doing Bitcoin” čiže Všetci sa zaoberajú Bitcoinom. Pieseň, ktorá je podľa očakávania plná zneužívania a násilia, je však len jedným z mnohých umeleckých diel, ktoré sa o krypto zmieňujú.

A Eminem nie je ani prvý rapper odkazujúci na Bitcoin. V roku 2014 vyšla pieseň Welcome to the blockchain” od Toby + Decap. Pieseň hovorí, že inflácia je daň, ktorá berie peniaze z vlastnej hodnoty a tiež kritizuje bankovníctvo s nízkymi rezervami. Spieva sa v nej: Moc poškodzuje a peniaze sú moc” alebo tiež Naše peniaze sú dlhy a musíme ich vrátiť viac než 100 percent”. V angličtine sa to akurát viac rýmuje.

Bitcoin vo filme

Áno, kryptomeny sa objavia aj vo filme. Najočakávanejšia z nich sa bude volať Crypto”. Zaoberá sa hlavne problematikou prania špinavých peňazí. Súčasťou filmu je aj hackovanie a internetová bezpečnosť.

 Virtuálne meny sa tiež objavili v populárnom americkom seriáli Teória veľkého tresku”. V jednom diele totiž hlavné postavy hľadali Bitcoin, ktorý ťažili pred niekoľkými rokmi. Stratený počítač nakoniec našli, avšak zistili, že všetky získané kryptomeny sú na flash disku, ktorý je už dlho stratený.

V roku 2015 vyšiel tiež film Dope”. Ten pojednáva o stredoškolskom geekovi, ktorý o Bitcoine hovorí ako o jedinej mene budúcnosti. S partiou kamarátov ho potom používa na nákup drog.

Hudobníci vedú

Za posledných niekoľko rokov to však boli práve speváci a hudobníci, ktorí sa vo svojich dielach o kryptomeny najviac zaujímali.

Country spevák, John Barrett, v roku 2016 napísal Ódu na Satoshiho“, v ktorej vzdáva hold tajuplnému zakladateľovi Bitcoinu. Barrett ho považuje za záchrancu.

Tatiana Moroz, speváčka a textárka, minulý rok spolu so svojím novým albumom vydala aj kryptomenu Tatianacoin”. Chcela tak s pomocou blockchainu viac prepojiť hudobníkov a ich fanúšikovskú základňu.

Naomi Brockwell napísala v roku 2016 pieseň Bitcoin Girl”. Táto skladba je založená na melódii piesne Uptown Girl” od Billyho Joela.

V roku 2012 naspievala speváčka Kryptina pieseň Love you like Bitcoin” a to na základe melódie piesne Love you like a song” od Seleny Gomez. Pieseň chválila kladné stránky Bitcoinu, vrátane vylúčenia dvojitého utratenia a kvalitného šifrovania.

Záver

Aj keď vám tieto zmienky nemusia pripadať zaujímavé, tak sú stále dôležité. Rozširujú totiž povedomie ľudí o kryptomenách a zabraňujú tak rôznym fámám.

https://www.youtube.com/watch?v=rxVk0NB6m3M

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: https://www.ccn.com/eminem-raps-about-bitcoin-as-popular-culture-embraces-      cryptocurrency/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.