Ruská polícia zabavila 22 Bitcoin bankomatov v celorepublikovom zásahu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ruský prevádzkovateľ Bitcoin ATM, teda Bitcoin bankomatov, kde si môžete vymieňať peniaze za kryptomeny, to nebude mať ľahké. Bez akéhokoľvek varovania mu totiž zabavili stroje zo šiestich miest.

Mohlo by náhle a neohlásené zabavenie 22 Bitcoin bankomatov rozpútať v ruských mestách ďalšie zákroky proti kryptoobchodu?

Až do piatka, 31. augusta, BBFpro spokojne prevádzkovala svoje Bitcoin ATM v celom Rusku. Bez predchádzajúceho upozornenia, varovania či vysvetlenia bolo všetkých 22 bankomatov zabavených.

Kto za tým stojí?

Keď boli formulované požiadavky na zabavenie, generálny riaditeľ spoločnosti BBFpro, Artem Bedarev povedal miestnym médiám, že táto akcia bola vykonaná na príkaz úradu generálneho prokurátora Ruska a dodáva:

 Bolo my povedané, že inšpekcia bude trvať najmenej šesť mesiacov a že bankomaty nebudú vrátené dovtedy, dokým nebude dokončená.”

BBFpro mal 22 strojov rozmiestnených v deviatich mestách a Bedarevovi sa zdá zvláštne, že všetky do jedného boli zabavené takmer súčasne.

Regulátori sa boja nekontrolovaných prevodov peňazí

Zástupcovia ruskej banky varovali, že regulátori systematicky pracujú na odhaľovaní protiprávneho rokovania na finančnom trhu”. Takisto naznačili, že konverzia digitálnych aktív na fiat a možnosť nekontrolovaných cezhraničných peňažných prevodov by mohli byť použité na financovanie radu nezákonných činností.

Právny zástupca BBFpro a zástupca Centra pre digitálne práva, Sarkis Darbinyan, uviedli:

 V súčasných právnych predpisoch neexistuje zákaz o nakupovaní kryptomien. Spoločnosť dodržiava všetky postupy stanovené zákonom, platí dane a dokonca identifikuje používateľov, a to aj napriek tomu, že zatiaľ takéto požiadavky neexistujú.”

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: bitcoinist.com

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.