[Kryptoprogram] Dôležité udalosti v kryptosvete na 41. týždeň

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tak ako pre vás pripravujeme každý deň podvečerný prehľad správ, čo sa v daný deň ohľadom kryptomien udialo, rozhodli sme sa zaradiť do nášho Kryptomagazinu ďalšiu pravidelnú rubriku.

Bude vychádzať každý pondelok ráno a obsahom článku bude prehľad nadchádzajúcich udalostí, ktoré sú naplánované na daný týždeň. Cieľom je informovať vás a ponúknuť vám prehľad o nových projektoch, spoluprácach, aktualizáciách blockchainov či forkov a airdropov. Vďaka našej rubrike tak budete vždy v predstihu vedieť, čo zaujímavé sa chystá ohľadom vášho coinu, alebo všeobecne v kryptosvete. Vitajte teda pri úvodnom článku, ktorého obsahom sú novinky na týždeň číslo 41.

8.10.2018, pondelok

Stellar (XLM)

Stellar, ako stály coin top 10 z pohľadu trhovej kapitalizácie, bude 4.10.2018 zalistovaný na ďalšiu obchodnú platformu – AltCoinTrader. Pridanie tohto coinu je naplánované na 11:00.

Komodo (KMD)

V tento deň končí súťaž, ktorú vyhlásil dev tím stojaci za kryptomenou Komodo. Súťaž je zameraná na vytvorenie novej infografiky pre túto platformu a víťaz si odnesie 5000 KMD, čo je pri aktuálnom kurze približne  4830 EUR.

Sentinel (SENT)

Držitelia kryptomeny Sentinel, ktorí si stiahli ich dVPN Lite app z Google store, respektíve sa zapojili do refferal programu, majú od tohto dňa nárok vyžiadať si zarobené SENTy.

9.10.2018, utorok

XBlockchain Summit

9.-10. októbra sa na Bali uskutoční stretnutie globálnych blockchain lídrov. Hlavnou témou bude predstavenie implementácie tejto technológie do reálneho života a jej budúci vývoj.

Blockchain & BTC Conf

V rovnaký deň sa vo švajčiarskej Ženeve uskutoční aj Blockchain & BTC konferencia. Na  zhromaždení sa zúčastnia odborníci, špecialisti, ako aj vývojári a zástupcovia platobných systémov.

Usechain (USE)

Token Usechain spustí v utorok svoj testnet, ktorý dostal pomenovanie Moonet. Kryptomena, ktorá vznikla na blockchaine Etherea, využíva algoritmus Randomized Proof of Work, ktorého cieľom je dokonale vyvažovať vysoký výkon a silnú bezpečnosť a používať viacúrovňový autentifikačný šifrovací mechanizmus.

10.11.2018, streda

Penguin Coin (PENG)

Po úspešnom zalistovaní na viaceré burzy sa dev tím kryptomeny Penguin coin rozhodol zamknúť 4 miliardy PENG. Aktuálne množstvo mincí v obehu, ktoré činí 9 198 742 877 kusov, sa tak zníži o viac ako 40 percent na približne 5 miliárd PENG. Tento krok by mal viesť k zvýšeniu hodnoty/ceny toho coinu.

StrongHands (SHND)

Počuli ste niekedy o StrongHands? Kryptomena, ktorá podľa zdrojov existuje už od roku 2015, pričom nezaznamenala žiadny výrazný progres, vydá v tento deň svoj prvý whitepaper. Asi už bolo na čase po takej dobe…

11.10.2018, štvrtok

Hdac (HDAC)

Kryptomena Hdac, zameriavajúca sa na Internet of Things, sa mala ťažiť podľa pôvodného plánu 170 rokov, pričom jej celkový objem mal byť 12 miliárd HDAC. Dev tím však prišiel s návrhom zmeniť systém odmien za ťažbu tejto kryptomeny. Do hlasovania sa mohol zapojiť každý držiteľ HDAC, pričom výsledky prieskumu budú zverejnené práve v tento deň.

Blockchain Fair Asia 2018

Konferencia, ktorá sa uskutoční na Filipínach, sa bude týkať primárne regulácií kryptobúrz, obchodných platforiem a ICO v Ázii.

12.10.2018, piatok

Blockchain Day Russia

V Rusku sa tento piatok uskutoční konferencia s názvom Blockchain Day Russia, kde budú pozvaní hostia hovoriť predovšetkým o ICO ako o potenciálnej príležitosti pre investovanie.

13.10.2018, sobota

Cardano (ADA)

Cardano, ako ďalšia zo silných top10 kryptomien, bude v sobotu zalistovaná na kryptoburzu UBS  – Unified Blockchain Solutions.

Litecoin (LTC)

Digitálne striebro, Litecoin, bude možné od tohto dňa obchodovať na ďalšej obchodnej platforme. Tentokrát sa obchodný pár pre LTC vytvorí na známej burze Gemini, ktorú založili dvojičky Cameron a Tyler Winkelvossovci.

14.10.2018, nedeľa

Mirai (MRI)

Ak niekto vlastní kryptomenu Mirai, dôležitá informácia – v nedeľu prebehne halving, teda od tohto dátumu budú prevádzkovatelia masternodov odmeňovaní už len 28 coinami. Halving sa uskutoční počnúc blokom 35501.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.